Co się stanie, jak zalejesz skórki grejpfruta octem? Magiczna mikstura do domu

Co się stanie, jak zalejesz skórki grejpfruta octem? Magiczna mikstura do domu

Filozofia "zero waste" opanowała świat. W trosce o środowisko staramy się generować jak najmniej odpadów. Zamiast kupować środki czyszczące w plastikowych opakowaniach, można wykorzystać domowe sposoby i zastosować naturalne rozwiązania. Jest to nie tylko ekologiczne, ale też ekonomiczne podejście, które pomoże w zaoszczędzeniu pieniędzy.

Zdjęcie Co się stanie, jak zalejesz skórki grejpfruta octem? Magiczna mikstura do domu #1

Grejpfrut to bomba witaminowa. Obniża poziom cholesterolu, reguluje ciśnienie, jest zdrowy i polecany osobom chcącym się odchudzić. Sięgamy po owoc ze względu na walory smakowe i witalne, ale nie tylko to jest jego zaletą. Skórka grejpfruta też jest użyteczna! Możemy ją wykorzystać w pielęgnacji roślin i dbając o utrzymaniu porządku w domu

Domowy zwalczający pleśń płyn ze skórek grejpfruta

Do przyrządzenia specyfiku będziemy potrzebowali:

  • skórki z dużego grejpfruta,
  • 2 szklanki octu,
  • szklany słoik i pojemnik z atomizerem,
  • olejek herbaciany.

Obierki pozbawione białej części wsyp do słoika i zalej dwiema szklankami octu. Zakręcone naczynie pozostaw w ciemnych miejscu na siedem dni. Po tym czasie przecedź płyn od skórek, które już są zbędne i możesz je wyrzucić. Przelej do naczynia z atomizerem. Żeby wzmocnić działanie, dodaj 10 kropli olejku herbacianego - jest on przeciwgrzybiczny. Przed użyciem mocno wstrząśnij, żeby substancje się wymieszały.

Innym sposobem na sporządzenie odkażającego specyfiku, jest dodanie 10 kropli grejpfrutowego wyciągu do pół litra wody.

Zdjęcie Co się stanie, jak zalejesz skórki grejpfruta octem? Magiczna mikstura do domu #2

Powstały płyn będzie przydatny we wszystkich miejscach narażonych na rozwój pleśni, czy grzybów. Możesz go stosować zmywając i dezynfekując wszelkie przybory kuchenne i łazienkowe, czyszcząc armaturę sanitarną, myjąc podłogi. Znajdzie również zastosowanie jako środek niwelujący brzydki zapach z lodówki, nalej go do szklanki i postaw w jej wnętrzu, po pewnym czasie, wszelkie zapachy będą zneutralizowane przez ciecz. Nie musisz wydawać wielkiej sumy, by poradzić sobie z dbaniem o czystość pralki, ta magiczna mikstura sprawdzi się jako substancja do dezynfekowania dozownika na proszek i płyn, możesz nią również wymyć kołnierz i bęben pralki.

Nadaje się idealnie jako środek do usuwania zacieków, pozostałości z mydła i wody na szybach kabin prysznicowych, a także odkażacz do poczerniałych fug. Skórki z grejpfruta zalane octem będą przydatne we wszelkich porządkach domowych, od mycia szyb po czyszczenie kuchenki. Płyn jest uniwersalny i po wyparowaniu octu zostawia przyjemny cytrusowy aromat, pachnie czystością. Należy go zużyć w przeciągu dwóch tygodni, bo po tym czasie traci swoje właściwości i się psuje.


true

Polecane