Poznaj swój słowiański znak zodiaku!

Patrycja

Horoskopy

16.01.2020 11:23

Poznaj swój słowiański znak zodiaku!

Wszyscy znamy swój znak zodiaku. Jest on uwarunkowany tym, kiedy się urodziliśmy. Chętnie czytamy horoskopy i sprawdzamy, co piszą o naszym charakterze, wadach, zaletach, znakach, z którymi stworzymy szczęśliwy związek. Czy jednak znacie swój słowiański znak zodiaku? Wiecie, co oznacza i co o Was mówi?

Zdjęcie Poznaj swój słowiański znak zodiaku! #1

Nasi pradziadowie wierzyli, że rządzą nimi prawa natury. Bardzo szanowali żywioły i dbali o przyrodę, ufając, że ta będzie im sprzyjać. Siły wyższe miały opiekować się nimi i ich plonami, dbać o ognisko domowe, zdrowie i zapewniać dobrobyt. Ich horoskop opierał się bardziej na naturze niż gwiazdach. Konkretne daty przypisane były do boskich patronów, których cechy dziedziczyły osoby według nich urodzone. Przodkowie nasi wierzyli również, że rośliny i kamienie przynoszą szczęście tym, którzy do nich pasują.

Czarnobóg

24.12-30.01

Czarnobóg uważany był przez Słowian za jednego ze stwórców świata. Był odpowiedzialny za niszczenie tego, co przynosi szkodę. Osoby urodzone pod jego znakiem obdarza szczęściem i dobrobytem. Są to ludzie kreatywni, z uwagi na to, że ich patron również był twórcą. Mają talent przywódczy i cechuje je spontaniczność. Kochają przygody i chętnie wiodą podróżniczy tryb życia. Dla rodziny i ukochanej osoby zrobią wszystko.

Szczęśliwy amulety: granat i kamień księżycowy.

Weles

31.01-21.03

Weles to bóg świata umarłych i opiekun ludzi. Cechowała go łatwość odczytywania tego, co kryje się ludzkich duszach. Osoby, którymi opiekuje się ten słowiański władca, kierują się w życiu miłością. Chętnie stają w obronie słabszych i potrzebujących. Nie są obojętni na krzywdę ludzi i zwierząt. Wrażliwi na przyrodę, walczą w każdej słusznej sprawie. Ich namiętność sprawia, że życie seksualne jest dla nich ważne. Lubią romansować, wydawać pieniądze i są pracowici.

Szczęśliwy amulet: koral

Dziewanna

22.03-16.04

Dziewanna to opiekunka dzieci i kiełkujących roślin. Troską otaczała wszystko, co młode, słabsze i potrzebujące pomocy. Jej podopieczni są jej podobni. Chętnie służą roślinom, zwierzętom i kochają dzieci. Są to miłośnicy przyrody, którzy chętnie zostają ogrodnikami, weterynarzami, nauczycielami czy lekarzami. Siłę czerpią z natury i przebywania na jej łonie. Ich misją jest zmienianie świata na lepsze. Mają dar przewidywania przyszłości i uzdrawiania, chociaż sami nie cieszą się dobrym zdrowiem.

Szczęśliwe amulety: wszystkie rośliny

Jarowit

15.04-14.05

Jarowit to słowiański bóg wiosny. Był zwiastunem wiosennego odrodzenia, czasu płodnego i powrotu świata do życia. Osoby urodzone pod jego patronatem są waleczne, niezłomne i namiętne. Mają siłę przebicia i wierzą w swoje siły. Jednak ich natura nie zjednuje sobie wszystkich, mimo że mają siłę przebicia, to jedni ich kochają, drudzy nienawidzą. Cenią sobie romantyzm, chociaż w uczuciach nie są stałe. Nie znoszą monotonni i chętnie podejmują wyzwania.

Szczęśliwe amulety: złoto

Lela

15.05-2.06

Lela to bogini miłości, słowiańska odpowiedniczka Wenus. Stała na straży ogniska domowego i płodności. Osoby urodzone pod jej patronatem są obdarzone urodą i roztaczają wokół siebie niesamowitą aurę. Emanuje od nich ciepło, chętnie pomagają innym. Potrafią wysłuchać i doradzić. To dusze towarzystwa z ogromnym poczuciem humoru. Od najbliższych oczekują wierności i lojalności, dając im w zamian swoje serce na dłoni. To trochę duże dzieci, lekkoduchy z bujną wyobraźnią.

Szczęśliwe amulety: lipa i brzoza

Dodola

03.06-12.06

Dodola to bogini losu i opiekunka osób młodych duchem. Osoby, których jest patronką, nigdy do końca nie dorastają. Wierzą w duchy, magię i siły nadprzyrodzone. Są optymistami lubiącymi dobrą zabawę. Z łatwością stawiają czoła trudnościom dzięki wierze, że wszystko im się uda. Stałe w uczuciach i wierne oczekują tego samego od partnera. Mają wobec siebie duże wymagania, toteż innym stawiają równie wysoką poprzeczkę.

Szczęśliwe amulety: ametyst i len.

Łada

13.06–6.07 (z wyjątkiem 21.06 i 22.06)

Łada to bogini piękna, szczęścia i wiecznej młodości. Jest symbolem radości i czystej, bezgranicznej i bezwarunkowej miłości. Jest patronką ludzi opanowanych i wrażliwych. Urodzeni za jej panowania mają niezwykły urok osobisty i zdolność łagodzenia sporów. To uosobienia harmonii, serdeczności i prawości. Chętne spędzają czas na łonie natury, a z przyrody i sztuki czerpią swoje siły.

Szczęśliwe amulety: drewno i metal

Zdjęcie Poznaj swój słowiański znak zodiaku! #2

Kupało

Urodzeni w trakcie przesilenia letniego 21.06 i 22.06

Kupało to bóstwo płodności, które sprzyja młodym parom, małżeństwom, płodności i zalotom. Jest patronem osób urodzonych w trakcie letniego przesilenia, w tak zwaną Noc Kupały. Osoby urodzone w tym szczególnym dla Słowian czasie uwielbiają romansować, śmiać się, czytać książki, podróżować. Wierzą w duchy i magię, godzinami rozmyślają nad mało przyziemnymi sprawami. Marzą o romantycznej miłości, aż po sam grób. Mocno angażują się w związek i oczekują tego samego od partnera, który musi być wrażliwym romantykiem.

Szczęśliwe amulety: złoto i słońce

Mokosz

07.07-01.08

Mokosz to słowiańska Matka Ziemia i patronka płci pięknej. Odpowiadała za urodzaj i dobrobyt. Wspiera ludzi pracowitych i sumiennych. Urodzeni w czasie jej panowania biorą na siebie więcej, niż są w stanie udźwignąć. Nie przejmują się jednak, bo wiedzą, że każdy problem da się rozwiązać. Mają talent do gotowania i intuicje w stosunku do roślin i zwierząt. Lubią podporządkowywać sobie ludzi, ale nie wykorzystują ich, po prostu lubią panować nad wszystkim dookoła siebie.

Szczęśliwe amulety: złoto, srebro i wszelki kamienie szlachetne

Perun

02.08-28.08

Legendy głoszą, że Perun był współtwórcą świata. To bóg przywódca, rządzący gromem. Osoby urodzone za jego panowania są temperamentne. Lubią być w centrum uwagi, chętnie skupiają się na sobie. To osoby władcze, dbające o rodzinę i ognisko domowe. Nie potrafią tłumić emocji, lubią się kłócić, ale zawsze mają dobre intencje. Ich przyjazna natura sprawia, że mają wielu przyjaciół i szybko łagodzą konflikty.

Szczęśliwy amulet: złoto i dąb

Piatnica

29.08-13.09

Piatnica to bogini kobiet i płodności. Nasi przodkowie wierzyli, że karała ich za przewinienia utratą wzroku, dlatego wyznawali jej swoje grzechy i przepraszali za nie. Osoby, którymi się opiekuje, są skromne, ciche i bezkonfliktowe. Potrafią wysłuchać każdego i dobrze doradzić. Żyją w zgodzie ze sobą i naturą. Zawsze mówią, co leży im na sercu, nie zwykli kłamać lub ukrywać swoich myśli. Zawsze stają w obronie słabszych i słusznej sprawy.

Szczęśliwe amulety: ziemia i wszelka roślinność

Swarożyc

14.09-27.09

Swarożyc to słowiański bóg słońca i nieba. Opiekun ogniska domowego. Jego podopieczni są wrażliwi na piękno, przyrodę, sztukę. Sami nierzadko są artystami. Bywają filozofami i myślicielami chętnie ofiarującymi swoje mądrości innym. Wbrew temu jednak są osobami twardo stąpającymi po ziemi. Lubią analizować i planować, gdyż nie lubią być zaskakiwani. Nigdy nie przestają się uczyć i rozwijać, a sukcesy przychodzą im z łatwością.

Szczęśliwe amulety: rubin, ogień, świeca i liczba 12

Simargł

28.09-25.10

Simargł to istota uznawana za demona. Był strażnikiem ogniska domowego i drzewa życia. Był dobrą tajemniczą istotą, która chętnie pomagała ludziom. Osoby urodzone za jej panowania czują potrzebę naprawiania świata i toczenia walki ze złem. Chętnie wspierają innych i zachęcają wszystkich wokół do działania. Bardzo dbają o swoją rodzinę, chociaż lubią nią dyrygować. Czasami zbyt mocno narzucają się, chociaż zawsze w dobrej wierze. Lubią rozmawiać i w ten sposób łagodzić konflikty, których są czasami inicjatorami.

Szczęśliwy amulet: Jesion

Zdjęcie Poznaj swój słowiański znak zodiaku! #3

Marzanna

16.10-08.11

Marzanna to bogini życia i śmierci. To również opiekunka magicznych rytuałów. Osoby urodzone pod jej patronatem są cierpliwe i patrzą w przyszłość. Cechują się upartością i samodyscypliną i inteligencją. Świetnie kontrolują swoje emocje i lubią manipulować ludźmi. Lubią konkurować z innymi, nawet z najbliższymi, sprawia im to frajdę, chociaż przegrywać raczej nie potrafią. Są bardzo oddane i nie uznają zdrady. Potrafią się mścić, gdy ktoś je zrani.

Szczęśliwy amulet: woda.

Żmij

09.11-28.11

Żmij był strażnikiem drzewa życia i wejścia do świata umarłych. Urodzeni pod jego znakiem mają wrodzoną mądrośc i niezwykłą intuicję. Są osobami wrażliwymi, chociaż nieprzystępnymi i skrywającymi swoją prawdziwą naturę. Nie są naiwni, nie dają sobą manipulować, nie tolerują kłamstwa i fałszu. Lubią nowości, podróże i kulturę. Chętnie się uczą i poszerzają swoje horyzonty. Niestety niełatwo nawiązują przyjaźnie i wchodzą w związki, a nie lubią samotności. Często skrywają wiec smutek pod maską radości.

Szczęśliwe amulety: kamienie szlachetne i błękitny kolor

Kostroma

29.11-26.12

Bóstwo o dwóch twarzach, występujące w płci męskiej i żeńskiej. Z jednej strony młodość i szybko bijące serce, a z drugiej starość i żółwie tempo. Osoby urodzone w czasie jego panowania są szczere i oddane. To dobrzy przyjaciele, kochający partnerzy i wspaniali rodzice. Mają poczucie humoru i nieobcy jest im sarkazm. Są ciekawymi świata utalentowanymi osobami. Czerpią z życia pełnymi garściami, nie odwracając się za siebie. To niepoprawni optymiści, którzy mimo częstego pecha nie przestają cieszyć się z każdego dnia.

Szczęśliwe amulety: jodła i srebro