Usuwanie lodu z szyb auta. Poznaj najlepsze sposoby!

Elżbieta
Newsy
12.11.2019 19:25
Usuwanie lodu z szyb auta. Poznaj najlepsze sposoby!

Zima zbliża się wielkimi krokami, jeszcze chwila i zaczną się pierwsze przymrozki. Czy znacie to uczucie, kiedy śpieszycie się rano do pracy, a samochód jest cały oblodzony? W pośpiechu i nerwach zdrapujemy lód z szyb, by ruszyć do pracy bądź szkoły. Jak najłatwiej usunąć lód z szyb samochodu?

Zdjęcie Najłatwiejszy i najszybszy sposób na usunięcie lodu z szyb #1

Jak pozbyć się lodu?

  • Po pierwsze i najważniejsze, czym prędzej uruchom silnik samochodu. Niech zacznie się już grzać. Dodatkowo uruchom ogrzewanie i nawiew na szybę, wszystko na pełny regulator. Niestety będziesz musiał poczekać od 10 do 15 minut, może krócej, wszystko zależy od ilości lodu i temperatury na zewnątrz. To, jak szybko grzeje się Twoje auto, również ma znaczenie.
  • Jak już zauważysz, że lód zaczyna schodzić z szyb, możesz delikatnie go uderzyć skrobaczką. Jeśli popęka na mniejsze kawałki, to możesz łatwo zmieść go z samochodu.

UWAGA! Odśnieżanie samochodu przy włączonym silniku może niestety grozić mandatem. Jego wysokość sięga nawet 300 złotych. Jeśli natomiast lód będzie naprawdę gruby, policjanci powinni przymknąć na to oko.

  • Jeśli chcesz przyspieszyć proces lub nie masz nawiewu na szyby i ogrzewania w samochodzie, to możesz polać auto ciepłą wodą. To bardziej skomplikowany proces, bo najlepiej będzie, gdy wychodząc z domu, zdajesz sobie sprawę z konieczności odśnieżania. Wtedy można wyjść już z pojemnikiem z wodą. Pamiętaj, że ciecz nie może być zbyt gorąca, ponieważ wtedy szyba może popękać. Gdy temperatura jest bardzo niska, to wylana woda może też szybko zamarznąć, nie lej jej po uszczelkach samochodu.

Zdjęcie Najłatwiejszy i najszybszy sposób na usunięcie lodu z szyb #2

  • Przygotuj sobie specjalną mieszankę do odmrażania szyb. Wsyp do 0,5 litra wody 2-3 łyżeczki soli. Oblewaj roztworem oblodzone szyby. Szybko pozbędziesz się lodu.
  • Równie skuteczny, a bezpieczniejszy dla naszego lakieru będzie roztwór z octe 1/3 wody i 2/3 octu.
  • W sklepie możesz zaopatrzyć się w specjalny odmrażacz do szyb, ale działa on jedynie na cienkie warstwy lodu.

Niestety odladzanie samochodu trwa, należy być w ziemie na to przygotowanym. Dla śpiochów polecamy aplikację Winter Wake-Up, która sprawdza w nocy pogodę i budzi nas wcześniej w razie potrzeby.

Zostań z nami
Pobierz naszą aplikację mobilną