Ta dziewczynka musiała się zmierzyć z nowotworem brata. Historia, która poruszyła miliony

Ta dziewczynka musiała się zmierzyć z nowotworem brata. Historia, która poruszyła miliony

Zdarza się, że jedno zdjęcie potrafi przekazać więcej niż wielo stronnicowe historie. Pewna kobieta opublikowała fotografię, która poruszyła tysiące serc.

Zdjęcie Ta dziewczynka musiała się zmierzyć z nowotworem brata. Historia, która poruszyła miliony #1
Źródło: https://www.facebook.com/beatitlikebeckett/photos/pcb.3305533652820876/3305530196154555/?type=3&theater

Jedno zdjęcie

Zdjęcie przedstawia stojące nad toaletą dziecko, które choruje na nowotwór. Obok niego stoi siostra, dziewczynka jest smutna i opiera rękę o chorego w geście dodania otuchy. Kim są te postacie i jaka jest ich historia?

Historia

Chore dziecko z fotografii to Beckett Burge z Princeton w Teksasie. Czteroletni chłopczyk został zdiagnozowany w 2018 roku. Cierpi na ostrą białaczkę limfoblastyczną. To nowotwór, który najczęściej wykrywa się u dzieci w wieku 4-5 lat. Stanowi on 25 procent wszystkich nowotworów.

Choroba całej rodziny

Beckett trafia do szpitala okresowo. Jego matka, postanowiła pokazać światu, jak działa nowotwór u dziecka – tak naprawdę choruje cała rodzina.

"Dwoje moich dzieci w ciągu 15. miesięcy, przeszło od wspólnej zabawy w szkole i w domu do wspólnego siedzenia w zimnym szpitalnym pokoju. Moja wtedy czteroletnia dziewczynka patrzyła, jak jej brat trafia na OIOM. Patrzyła, jak tuzin lekarzy nakłada maskę na jego twarz, szturcha go i nakłuwa igłami, pompuje masę leków w jego ciało, a on leży bezradnie. Nie była pewna, co się dzieje. Wiedziała tylko, że coś jest nie tak z jej bratem, jej najlepszym przyjacielem" - opisuje matka chłopca.

Zdjęcie Ta dziewczynka musiała się zmierzyć z nowotworem brata. Historia, która poruszyła miliony #2
Źródło: https://www.facebook.com/beatitlikebeckett/photos/pcb.3305533652820876/3305530239487884/?type=3&theater

Kochająca siostra

Miesiąc po pierwszej wizycie w szpitalu Aubrey obserwowała, jak jej energiczny i chętny do zabawy brat, staje się schorowanym i ciągle śpiącym dzieckiem.

"Nie rozumiała, dlaczego wcześniej biegał z nią, a teraz nie może nawet stać bez czyjejś pomocy. (…) Dlaczego tak po prostu nie mogą iść na trampoliny? Dlaczego brat nie chodzi do przedszkola, a ona tak?" – opisuje Kaitlyn

Rodzina powinna być razem

Matka twierdzi, że rodzina powinna się trzymać razem. Mimo iż córka cierpi, patrząc na chorego brata, nie powinna być od niego izolowana. Najważniejsze jest wzajemne wsparcie.

Na fotografii został uwieczniony moment, gdy chłopczyk wymiotuje między jedną zabawą a kolejną, a siostra gładzi go po plecach.

Aubrey opiekowała się chłopcem bez względu na jego stan. Trwała przy nim. Choroba sprawiła, że byli nierozłączni.

Elżbieta

Polecane