Co sprawia, że wyglądamy na starszych? Nie chodzi tylko o wiek i zmarszczki!

Co sprawia, że wyglądamy na starszych? Nie chodzi tylko o wiek i zmarszczki!

Bardzo często mamy problem z określeniem wieku danej osoby. Ludzie w tym samym wieku zestawieni obok siebie mogą wyglądać starzej lub młodziej. Co jest tego determinantem? Czy chodzi wyłącznie o liczbę zmarszczek?

Zdjęcie Co sprawia, że wyglądamy na starszych? Nie chodzi tylko o wiek i zmarszczki! #1

Jest wiele czynników, które sprawiają, że wyglądamy na starszych, niż jesteśmy. Ubiór, makijaż, zła dieta, zmarszczki, używki itd. Jednak zdarza się również, że ludzie wyglądają na młodszych, czy to zasługa operacji plastycznych?

Okazuje się, że niekoniecznie. Oczywiście osoby nadmiernie dbające o wygląd będą wydawać się młodsze, ale uznajmy, że mowa o przeciętnych ludziach.

Tiina Orasmae, która jest dermatologiem i kosmetologiem wyjaśnia ten fenomen. Według niej jest wiele czynników, dzięki którym można oszukać mózg osoby, która na nas patrzy, dzięki czemu źle określi ona nasz wiek. Najciekawszą tezą, postawioną przez Tiine jest to, że zmarszczki tak naprawdę nie mają tu żadnego znaczenia.

Co sprawia, że wyglądasz młodziej? Oto kilka czynników:

Pewność siebie – obojętność i niepewność to domena starszych ludzi. Bądź energiczna, pewna siebie i ekspresyjna.

Ubranie – dla nikogo nie jest tajemnicą, że styl ubioru potrafi postarzyć bądź odmłodzić. Nie oznacza to, że im krótsza spódniczka i większy dekolt, tym młodsze będziemy się wydawać. Należy dopasowywać ubrania z klasą i stawiać na jasne wzory i kolory.

Rysy twarzy– nie chodzi o robienie operacji, jednak warto zaznaczać makijażem policzki, usta i podbródek. Osoby młodsze mają uwydatnione te części twarzy.

Mimika twarzy – jest ona kojarzona z młodością, starsi ludzie wyrażają mniej emocji i nie robią tego tak ekspresyjnie.

Duże oczy – im oko większe, tym młodsze. Z wiekiem opada nam powieka i oczy robią się małe. Warto makijażem rozświetlić i powiększyć oczy.

Zdjęcie Co sprawia, że wyglądamy na starszych? Nie chodzi tylko o wiek i zmarszczki! #2

Sposób poruszania się – im szybciej się poruszasz, tym wydajesz się młodszy. To niesamowite, jednak nasz mózg tak to odbiera. Znaczenie ma także płynność i gracja ruchów.

Postawa – Zwróć uwagę, czy nie garbisz się podczas chodzenia. Zaokrąglone plecy z nisko ułożonymi ramionami są kojarzone ze starością. Gdy wchodzisz do pokoju zawsze patrz w sufit, a nie w podłogę.

Koloryt skóry – jeśli Twoja cera, ma równomierny koloryt, zawsze będziesz wyglądać młodziej. Plamy i przebarwienia to domena starszych ludzi.

Rozmiar ucha i nosa – są to dwa elementy ciała, które rosną przez całe życie. Zatem im większe, tym będziesz wydawać się starszy.

View this post on Instagram

What a blessed moment ❤️ 🔺

A post shared by Lindsay Lohan (@lindsaylohan) on

Elżbieta