Masz rozstępy? Sprawdź ranking najlepszych produktów!

Masz rozstępy? Sprawdź ranking najlepszych produktów!
06Sie

Rozstępy to jasne pasma i wgłębienia pojawiające się na naszej skórze głownie wskutek nagłego rozciągania skóry. Najczęściej pojawiają się gdy tyjemy lub nadmiernie ćwiczymy, co powoduje rozrost mięśni. Powodami może być też ciąża i problemy hormonalne. Rozstępy najczęściej występują na udach, brzuchu, rękach, pośladkach i piersiach.

Zdjęcie Masz rozstępy? Sprawdź ranking najlepszych produktów! #1

Rozstępom lepiej jest zapobiegać niż je leczyć. Walka z powstałymi już rozstępami jest bardzo ciężka i niejednokrotnie prowadzi jedynie do zmniejszenia ich widoczności, a nie do całkowitego zaniku. Powinnyśmy odpowiednio pielęgnować naszą skórę, aby była sprężysta.

Jak używać produktów na rozstępy?

Jest kilka złotych zasad:

  • Regularność – tylko systematyczne stosowanie może przynieść efekty, rozstępów nie pozbędziemy się z dnia na dzień. Często to długotrwały proces.
  • Działania zapobiegawcze - jeśli wiemy, że nasza skóra ma skłonności do rozstępów, zapobiegajmy powstawaniu nowych. Dbajmy nie tylko o miejsca, na których są już rozstępy, a o całe ciało.
  • Odpowiednie produkty – dobierz kosmetyki, które nalezą do najbardziej polecanych i dzięki którym widzisz efekty. W składzie najważniejszy jest kolagen i witaminy C, E i A.

Top 5 produktów na rozstępy

Tołpa – krem do stosowania na noc. Wzmacnia metabolizm komórkowy i eliminuje toksyny. Redukuje cellulit i sprawia, że skóra jest elastyczna i jędrna. Koszt to około 35 zł.

Zdjęcie Masz rozstępy? Sprawdź ranking najlepszych produktów! #2

Oillan Mama – jest to produkt przeznaczony dla kobiet w ciąży, które chciałyby zapobiec wystąpienia rozstępów. Wiadomo, że w ciąży przybieramy na wadze szybko i nagle. W skład produktu wchodzą olej canola, kwasy tłuszczowe, wyciąg z lukrecji i witamina E. Produkt regularnie stosowany ujędrni skórę, stanie się ona elastyczna i odporna na pęknięcia. Koszt to około 30 zł.

Zdjęcie Masz rozstępy? Sprawdź ranking najlepszych produktów! #3

Collistar Anti Stretch Marks Concentrate – jest to skoncentrowane serum na rozstępy. Zawiera kwas hialuronowy, elastynę, kolagen i witaminę E. Polecany dla kobiet uprawiających aktywny tryb życia. Koszt to około 150 zł.

Zdjęcie Masz rozstępy? Sprawdź ranking najlepszych produktów! #4

Resibo – balsam o działaniu wyszczuplającym. Jest przeznaczony dla skóry podatnej na rozstępy. W składzie między innymi ma algi, nasiona chia i masło mango. Działa antycelulitowo, wysmuklająco i przeciw rozstępowo. Koszt to około 90 zł.

Zdjęcie Masz rozstępy? Sprawdź ranking najlepszych produktów! #5

MomMe – olejek, w 100% naturalny. W składzie ma olejki z pestek winogron, olej makadamia, olej sezamowy i słonecznikowy. Wciera się go punktowo, dwa razy dziennie w występujące rozstępy. Koszt to około 50 zł.

Zdjęcie Masz rozstępy? Sprawdź ranking najlepszych produktów! #6

następna inspiracja
Zobacz również:
Zobacz również:
loading...
następna inspiracja