Masz problem z wyczyszczeniem okapu? Poznaj sposób, który skradnie twoje serce!

Masz problem z wyczyszczeniem okapu? Poznaj sposób, który skradnie twoje serce!

Porządek w kuchni to podstawa, a zarazem jedno z najcięższych zadań do wykonania. W tym miejscu nieustannie dochodzi do zabrudzeń, a dodatkowo wiele miejsc jest trudnych do wyczyszczenia. Przykładem może być okap, który sprawia problemy dla większości osób. Jak zatem możemy poradzić sobie z jego wyczyszczeniem?

Zdjęcie Masz problem z wyczyszczeniem okapu? Poznaj sposób, który skradnie twoje serce! #1

Metoda OCM

Czy doszły cię kiedyś słuchy o metodzie oczyszczania włosów i twarzy za pomocą oleju? Właśnie na tym polega OCM, czyli stosowanie tłuszczu, aby pozbyć się zabrudzeń. Dla większości sposób może okazać się bardzo dziwny, ale w rzeczywistości metoda ta jest bardzo lubiana, a przede wszystkim efektywna.

Jak wygląda metoda oczyszczania twarzy olejem?

Coraz więcej ludzi decyduje się na oczyszczanie twarzy poprzez olej. Działa to na zasadzie – tłuszcz rozpuszcza tłuszcz. Dzięki temu nasza twarz jest dogłębnie oczyszczona, nawilżona i nie wymaga dodatkowego stosowania kremów do twarzy. Jak możliwe, że olej nie wysusza twarzy? Mydło i inne produkty oczyszczające twarz posiadają składniki, które naruszają barierę lipidową, czyli naturalną ochronę naszej skóry. Bez tego szybko tracimy wodę, a nasza skóra ulega wysuszeniu. Naturalne oleje natomiast nie zawierają takich składników, a więc nie naruszają naturalnej ochrony naszej skóry.

Jak w kosmetologii stosowane są specjalne oleje do oczyszczania twarzy i włosów, tak w kuchni możemy posłużyć się zwykłym olejem, który z pewnością znajduje się w każdym domu. Tą metodą możemy wyczyścić zewnętrzną i wewnętrzną część okapu.

Rewelacyjny efekt gwarantowany!

Zdjęcie Masz problem z wyczyszczeniem okapu? Poznaj sposób, który skradnie twoje serce! #2

Jak zastosować metodę?

Wewnętrzną i zewnętrzną stronę okapu czyścimy bardzo podobnie. Wystarczy nanieść na gładką stronę gąbki trochę oleju, nanieść na zabrudzoną powierzchnię i odczekać kilka minut. Następnie szorstką stroną wyczyścić i przetrzeć papierem kuchennym.

Cały proces zajmie kilka minut, a my będziemy mogli cieszyć się czystym okapem przez kolejne 2 tygodnie!

Podobnie można czyścić wszystkie przedmioty, miejsca i urządzenia, na których osiada tłuszcz. Metoda jest bardzo prosta i nic nas nie kosztuje.

Emila

Polecane