Najnowsze trendy w makijażu! Jak uzyskać efekt MOKREJ POWIEKI?

Elżbieta
Uroda
30.07.2019 16:47
Najnowsze trendy w makijażu! Jak uzyskać efekt MOKREJ POWIEKI?

Glossy eyes shadow to najnowszy trend w makijażu. Jest dla odważnych kobiet, którym znudziły się już tradycyjne cienie do powiek. Uzyskanie efektu mokrej powieki jest bardzo proste, a z całą pewnością wyróżni Cię z tłumu. Czy wiesz jak to zrobić?

Instruktarz

Na początku warto wybrać kolor. W tym sezonie najmodniejszy na powiekach jest jasny róż. Dodaje kobiecości i rozjaśnia oko. To świetny wybór na ten sezon. Kolory jednak możesz dobierać zgodnie z okazją, na jaką będzie makijaż.

Zdjęcie Najnowsze trendy w makijażu. Mokra powieka #1

Co będzie potrzebne?

Wszystko, czego potrzebujesz to te 3 elementy:

  • Puder, najlepiej bez koloru,
  • Cień do powiek,
  • Błyszczyk.

Zdjęcie Najnowsze trendy w makijażu. Mokra powieka #2

Krok po kroku

  1. Najpierw nałóż puder na powiekę, posłuży on jako baza, najlepiej, jeśli zrobisz to pędzelkiem lub . gąbeczką. Pamiętaj, że te przyrządu muszą być czyste.
  2. W drugiej kolejności nałóż cień. Jeśli masz ochotę, to może być to kilka kolorów, dla początkujących jednak polecamy jeden. Jeśli nie mamy doświadczenia w makijażu, a zdecydujemy się na kilka kolorów, to w późniejszym etapie możemy je niechcący rozmazać błyszczykiem.
  3. Ostatni etap to nałożenie błyszczyka. Powinien on być bezbarwny. Pamiętaj, że jeśli końcówką błyszczyka dotkniesz cienia na powiece, to nieodwracalnie ją zafarbujesz. Możesz użyć innego pędzelka bądź patyczka do uszu.

Jeśli robisz to pierwszy raz, doradzamy postawić na jasne kolory, najlepiej sprawdzi się beż.

Cenne rady

  • Aby wszystko się udało, błyszczyk należy jedynie nałożyć, a nie smarować po powiece. Nie chcemy rozmazać nim cieni a jedynie pokryć oko błyszczącą warstwą.
  • Jakość błyszczyka ma w tej technice bardzo wysokie znaczenie. Tanie preparaty z nieznanym składem mogą nam podrażnić skórę wokół oczu. Chemiczne dodatki i aromaty mogą też wywołać łzawienie. Uważaj, co nakładasz, a przed wykonaniem makijażu zrób krótki test na powiece.
  • Aby uniknąć rolowanie się produktu w zgięciach powieki, nakładając błyszczyk, omijaj to miejsce. W upalne dni ta technika może się nie sprawdzić.

Zostań z nami
Pobierz naszą aplikację mobilną