Generalne porządki w szafie – tych rzeczy powinniśmy się pozbyć!

Emila
Dom
31.07.2019 22:01
Generalne porządki w szafie – tych rzeczy powinniśmy się pozbyć!

Kto zna tę sytuację, kiedy z szafy wręcz wylatują rzeczy, ale my nadal nie mamy na siebie co włożyć? W takich momentach najczęściej pojawia się chęć zorganizowania generalnych porządków w szafie. Mamy zamiar pozbyć się tego, co już nam niepotrzebne. Ostatecznie jednak większość lub nawet wszystko wraca na półki. Jak zatem dokonać generalnych porządków? Dowiedz się, jakie rzeczy koniecznie musisz wyrzucić – bez zbędnych sentymentów!

Zdjęcie Generalne porządki w szafie – te rzeczy koniecznie powinniście wyrzucić! #1

Modne ubrania, które do nas nie pasują

Dlaczego? Duża część z nich została kupiona tylko ze względu na modę. Nie pasują do nas kolorystycznie, fasonem lub rozmiarem. Mimo wszystko trzymamy je w szafie z nadzieją, że kiedyś je założymy. Tak jednak się nie stanie. Warto zatem pozbyć się takich ubrań z szafy.

Brak pary

Każdy ma do czynienia ze znikającą drugą skarpetką lub rękawiczką. Prawdopodobnie to wina pralki, ale jeśli po jakimś czasie nadal nie możemy znaleźć rzeczy do pary, to przyszedł czas, aby pożegnać się z pojedynczymi rzeczami. Nie ma potrzeby trzymać ich przez miesiące lub lata, skoro i tak nigdy więcej ich nie użyjemy.

Spłowiałe ubrania

W czasie prania dużo ubrań traci swój kolor. Najczęściej można to zauważyć na czarnych spodniach, które z czasem szarzeją. Jest to sygnał, że materiał nie jest już w najlepszym stanie. Z czasem mogą pojawiać się dziury.

Zżółkłe ubrania

Tutaj natomiast musimy się pożegnać z niegdyś białymi ubraniami, które po prostu zrobiły się z czasem żółte. Koloru nie odzyskamy, a w takich bluzkach lub spodniach zapewne chodzić już nie będziemy. To samo tyczy się bluzek z plamami od potu i dezodorantów.

Zdjęcie Generalne porządki w szafie – te rzeczy koniecznie powinniście wyrzucić! #2

Niewygodna i niekompletna biżuteria

Zapewne każda kobieta ma w swoim pudełku biżuterię, której nie nosi z wielu względów. Kolczyki mogą być za ciężkie lub brakuje pary, naszyjnik zahacza o włosy, a pierścionek jest za mały lub w sekundę zsuwa się z palca. Skoro tylko leży i się kurzy, to lepiej jest się tego pozbyć i zrobić miejsce na coś, co będziemy używać.

Sterta domowych ubrań

Nie ma potrzeby spędzać dzień w domu w ubraniach, które nadają się na kolację w restauracji. Zazwyczaj zakładamy coś wygodnego i luźnego. Nadmiar takich ubrań jednak może sprawiać problem. Każdy z nas ma ulubioną parę spodni i bluzkę w wersji „po domu”, a więc nie ma potrzeby trzymać innych podartych i poplamionych ubrań.

Buty, w których w ogóle nie chodzimy

Zapewne każdemu zdarzyło się kupić buty, w których było się tylko raz. Mogły być niewygodne, obcierały lub po prostu źle się w nich czuliśmy (nie mówiąc już o zużytych butach). Jest to sygnał, że skoro do tej pory ich nie nosiliśmy, to magicznie to się nie zmieni. Nadal będą leżeć w szafie, jedynie zajmując miejsce.

Zużyta bielizna

Majtki, z których wypruwa się nitka lub biustonosz z wychodzącą fiszbiną zdecydowanie nie są czymś, co chętnie zakładamy. Dziura w skarpetce również do tego się zaliczają. Najlepiej zatem wybrać bieliznę, która już nie nadaje się do użytku i po prostu ją wyrzucić.

Zdjęcie Generalne porządki w szafie – te rzeczy koniecznie powinniście wyrzucić! #3

Poniszczone sportowe ubrania

Stare sportowe ubrania straciły już swoje właściwości. Po wielokrotnym praniu nie są już zdatne do użytku, a dodatkowo mogą nam przeszkadzać na wiele sposobów – na przykład przez to, że są już rozciągnięte.

Ubrania „3 kg mniej”

Bardzo często decydujemy się na zakup ubrania o rozmiar mniejszy z zamiarem stracenia kilka kilogramów. Taka rzecz jednak leży w szafie i całkowicie nie nadaje się do użytku. W takiej sytuacji jedynie gdzie straciliśmy, to w portfelu.

Stare akcesoria

Torebki lub paski do spodni bardzo często robione są ze skóry, lub materiału skóropodobnego. Dodatkowo otoczka jest gumowa, a więc z czasem na przedmiocie pojawiają się pęknięcia, dziury, a sparciała guma zaczyna odchodzić. Wygląda to bardzo źle, a więc nie ma potrzeby ciągle trzymać takich rzeczy w szafie.

Zostań z nami
Pobierz naszą aplikację mobilną