Jeśli masz te rzeczy w domu, to lepiej od razu je wyrzuć

Jeśli masz te rzeczy w domu, to lepiej od razu je wyrzuć

Wraz z nadejściem lata warto pozbyć się z domu przedmiotów, które nie są nam do niczego potrzebne. Dzięki temu uporządkujesz mieszkanie i zyskasz dużo wolnego miejsca.

#Druciane wieszaki

Wiele osób wciąż ma w domu mnóstwo drucianych wieszaków i z nich korzysta. Niestety, tak cienkie i kanciaste wieszaki bardzo szybko zniszczą nasze ubrania, pozbawiając ich kształtu.

#Stare buty

Zdjęcie Jeśli masz te rzeczy w domu, to lepiej od razu je wyrzuć #1

Jeśli masz w domu stare buty, których od dawna nie nosisz – pozbądź się ich. Jeśli są zniszczone, po prostu je wyrzuć. Jeśli miałaś je na nogach raz i są w dobrym stanie, ale od dawna ich nie nosisz, możesz je komuś oddać. Zawsze to więcej miejsca w szafie na obuwie, które nosisz często.

#Butelki po alkoholu

Kolekcjonowanie butelek po alkoholu to przeżytek. Wystawianie pustych butelek, nawet po bardzo drogim alkoholu wcale nie świadczy o wysokim statusie, wręcz przeciwnie.

#Ubrania, których nie założyłaś przez ostatni rok

Nie ma sensu trzymać w domu czegoś, czego w ogóle się nie używa. Ubrania, w których nie chodzisz lepiej oddaj komuś, kto chętniej będzie z nich korzystał.

#Stare zabawki

Zdjęcie Jeśli masz te rzeczy w domu, to lepiej od razu je wyrzuć #2

Zabawki, którymi od dawna nie bawi się twoje dziecko nie muszą zalegać na półkach. Jeśli jesteś rodzicem to wiesz, że są to drogie przedmioty. Może warto więc podarować je komuś z młodszym dzieckiem.

#Skarpetki bez pary

Wielu z nas ma w szafie wielki stos samotnych skarpetek. Wciąż liczysz na to, że ich pary się odnajdą? Lepiej od razu się ich pozbądź.

#Przeterminowane leki i kosmetyki

Raz na jakiś czas powinno się robić generalny porządek w apteczce i kosmetyczce. Przeterminowane leki i kosmetyki mogą wyrządzić więcej złego, niż dobrego.

#Szczoteczka do zębów, gąbka do naczyń i gąbka do kąpieli

Większość z nas całkowicie zapomina o konieczności regularnego wymieniania szczoteczki do zębów, gąbkę do kąpieli lub gąbki do mycia. Powinniśmy wymieniać raz w miesiącu.

#Stare, dziurawe reklamówki

Zdjęcie Jeśli masz te rzeczy w domu, to lepiej od razu je wyrzuć #3

Jeśli często kupujesz jednorazowe reklamówki, to pewnie masz ich w domu mnóstwo. Pewnie zawsze liczysz na to, że skorzystasz z niej jeszcze raz, zamiast znów kupować. Lepiej wyrzucić je do pojemnika na plastik i zaopatrzyć się w porządną reklamówkę wielokrotnego użytku.

#Filtry do wody

Jeśli używasz filtrów do wody, to musisz wiedzieć, że trzeba wymieniać je co kilka miesięcy. Jeśli woda zaczyna mieć dziwny posmak, to znaczy, że już czas na ich wymianę.

#Stare ładowarki do telefonów

Dziś coraz częściej wymieniamy swoje telefony. Jakimś cudem jednak ładowarki lądują w szufladach i zalegają tam latami.

#Stare rachunki

Jeśli prowadzisz budżet domowy i potrzebujesz paragonów, możesz je gromadzić. Jednak warto raz na jakiś czas zrobić porządek w starych rachunkach, które już od dawna nie są ci do niczego potrzebne.

Agnieszka