Jak czyścić pralkę i lodówkę?

blog.technikan.pl

Dom

June 30, 2017, 12:24 p.m.

Jak czyścić pralkę i lodówkę?

Lodówka oraz pralka są sprzętami codziennego użytku, dlatego też ważne jest, aby zadbać o ich czystość. O czystość naszego AGD powinniśmy dbać nie tylko ze względów zdrowotnych, ale także w celu przedłużenia ich żywotności.

Jak czyścić lodówkę?

Najważniejsze miejsce w lodówce, które wymaga szczególnego czyszczenia to dolna szuflada. To właśnie tam zbiera się najwięcej zanieczyszczeń, a tym samym bakterii. Jedne z badań udowodniły, że w lodówce możemy znaleźć szczepy bakterii takich jak Salmonella, E-cola, czy Listera. Wynika z tego, że brak regularnego czyszczenia lodówki może prowadzić do wielu groźnych chorób. Jak wiadomo w środkach czyszczących także może znajdować się wiele niebezpiecznych substancji, dlatego też do czyszczenia lodówki bądź innego sprzętu AGD proponuje wykorzystywać naturalne środki jak ocet, sód, czy sól.

Mycie lodówki krok po kroku

  1. Wyciągamy z niej wszystkie produkty spożywcze
  2. Następnie wyciągamy półki i kładziemy je blisko zlewu
  3. Przed czyszczeniem lodówki na mokro, warto wymieść okruszki, które się w niej zebrały
  4. Dopiero teraz możemy wyczyścić naszą lodówkę za pomocą sody, octu czy soli. Mycie rozpoczynamy od góry. (Z poszczególnych składników możemy zrobić np. roztwór z soli i wody, octu i wody, czy też mieszankę z sody i wody z dodatkiem octu)
Zdjęcie Jak czyścić pralkę i lodówkę? #1
źródło: pixabay.com

Więcej na temat sprzętów AGD oraz dbania o nie dowiecie się na blog.technikan.pl.

Jak czyścić pralkę?

Wbrew powszechnej opinii pralka się sama nie wyczyści, jest to jeden ze sprzętów, który także wymaga regularnego czyszczenie. Także do czyszczenia naszej pralki możemy używać naturalnych środków, ocet oraz soda, świetnie sprawdzą się do wyczyszczenia wnętrza pralki.

Czyszczenie pralki krok po kroku

  1. Kiedy pralka jest pusta, sprawdzamy dokładnie, zabrudzenia, jakie mogły zebrać się pod gumą
  2. Warto także włączyć puste pranie, tzn. pranie bez wsadu. Nastawiamy program na 90 stopni, następnie wlewamy szklankę octu do podajnika, a następnie włączamy pralkę. Takie pranie warto wykonywać przynajmniej raz na miesiąc.
  3. Jeżeli po takim praniu w podajniku na proszek nadal znajdują się zabrudzenia, powinniśmy go wyciągnąć i umyć go dokładnie za pomocą szczoteczki do zębów i sody.