Te rzeczy są TRUJĄCE, a każdy z nas używa ich na co dzień!

Te rzeczy są  TRUJĄCE, a każdy z nas używa ich na co dzień!
03Maj

Zdrowy tryb życia to nie tylko odstawienie śmieciowego jedzenia. Planujemy zacząć lepiej się odżywiać oraz uprawiać sport. Efekty jednak nie będą tak widoczne, jeśli nie pozbędziemy się ze swojego otoczenia rzeczy, które zagrażają naszemu zdrowiu. Nawet sobie nie zdajemy sprawy, jak bardzo mogą być dla nas szkodliwe!

Zdjęcie Te rzeczy są  TRUJĄCE, a każdy z nas używa ich na co dzień! #1

Antybakteryjne produkty

Specjalne mydła antybakteryjne mają za zadanie chronić nas przed bakteriami – jak sama nazwa wskazuje. Dlaczego zatem mogą nam poważnie szkodzić? Okazuje się, że produkty te nie zwalczają bakterii lepiej niż zwykłe mydło, a dodatkowo naruszają nasz płaszcz lipidowy, który chroni nas przed bakteriami.

Gąbka do naczyń

Ta rzecz znajduje się w ciągłej wilgoci, a więc jest to idealne środowisko dla szkodliwych bakterii. Gąbka stanowi jedno z najbardziej zabrudzonych rzeczy w naszym domu, a więc warto pamiętać, aby co kilka dni porządnie ją odkażać, wkładając na kilka minut do mikrofalówki, a najlepiej wyrzucić ją do śmieci i rozpakować nową.

Pojemniki na soczewki

Osoby, które mają problemy ze wzrokiem wiedzą, jak ważne jest systematyczne wymienianie soczewek oraz ich oczyszczanie. Nie każdy jednak bierze pod uwagę opakowania, w których się one znajdują. Wilgoć oraz ciepło sprawia, że bakterie czują się tam najlepiej, a następnie przenosimy je do swojego oka. Może to być początek poważnych chorób, alergii lub zapalenia oka.

Odświeżacz powietrza

Każdy rodzaj sztucznego odświeżacza powietrza może okazać się szkodliwy dla naszego zdrowia. Niektóre z nich zawierają szkodliwe substancje, które mogą być powodem alergii i astmy, a dodatkowo mają wpływ na gospodarkę hormonalną oraz zaburzają pracę układu nerwowego u dzieci i płodów.

Brak porządku

Tutaj sprawa jest oczywista. Im większy bałagan, tym więcej nazbieranego kurzu i brudu. To stanowi idealne miejsce dla bakterii oraz roztoczy. Bardzo łatwo zatem nabawić się alergii, a nasz organizm staje się słaby, co następnie skutkuje częstymi chorobami.

Zdjęcie Te rzeczy są  TRUJĄCE, a każdy z nas używa ich na co dzień! #2

Deski do krojenia

Plastikowe deski przetrzymywane w temperaturze pokojowej gromadzą niezliczoną ilość bakterii, których następnie bardzo ciężko się pozbyć. Wnęki deski oraz plastik doskonale je trzymają, a więc najlepiej jest korzystać z drewnianych desek do krojenia.

Plastikowe pojemniki

Szkodliwość tworzyw sztucznych nie jest żadną nowością. Plastik może zawierać poliwęglan, który przechodzi na żywność, a następnie może poważnie zaszkodzić naszemu zdrowiu. Dobrze jest zatem korzystać z drewnianych lub szklanych pojemników.

Zużyte szczoteczki

W tym przypadku nie chodzi o sam fakt, że zużyta szczoteczka jest idealnym domem dla bakterii. Sztuczne włosie po długim używaniu już nie jest w stanie dokładnie czyścić naszych zębów, co prowadzi do zapalenia dziąseł lub próchnicy. Warto zatem wymieniać ją co 2-3 miesiące.

Zdjęcie Te rzeczy są  TRUJĄCE, a każdy z nas używa ich na co dzień! #3

Otworzone produkty w lodówce

Mamy w zwyczaju trzymać w lodówce otwarte produkty, które po prostu się psują. Jeśli zdecydowaliśmy się na otworzenie czegoś, to warto w ciągu 2-3 dni to zjeść lub po prostu wyrzucić. Jeśli otwarty produkt przechowujemy dłużej, to ryzykujemy pojawieniem się pleśni.

Stary tusz do rzęs

Również w ten sposób ryzykujemy poważnymi chorobami, jeśli używamy starego tuszu do rzęs. Szczoteczka po 2-3 miesiącach przechowuje ogromną ilość bakterii, które następnie przenosimy na swoje rzęsy. To może doprowadzić do poważnych problemów z naszymi oczami.

Warto pamiętać, że wiele czynników wpływa na nasze zdrowie. Często takie, z których nawet nie zdajemy sobie sprawy. Dobrze jest zadem zadbać o to, aby jak najmniej mieć z nimi styczność.

następna inspiracja
Zobacz nasze filmy:
SKOMENTUJ
następna inspiracja
ZOBACZ RÓWNIEŻ