Naturalne termogeniki przyspieszające spalanie tłuszczu! 8 z nich na pewno masz w kuchni!


                    Naturalne termogeniki przyspieszające spalanie tłuszczu! 8 z nich na pewno masz w kuchni!
30Mar

W trakcie odchudzania wspomagamy się na wiele możliwych sposobów. Warto w takim momencie sięgnąć po preparaty należące do grupy termogeników naturalnych. Są to związki przyspieszające metabolizm i spalanie tkanki tłuszczowej, zupełnie naturalne.

Zdjęcie Naturalne termogeniki przyspieszające spalanie tłuszczu! 7 z nich na pewno masz w kuchni! #1

Naturalne spalacze kosztują dużo mniej niż tabletki wspomagające odchudzanie, a niektóre z nich być może już macie w kuchni. W zależności od tego, po jaką substancję sięgniemy, możemy przyspieszyć metabolizm o nawet 25% !!! Sprawdźmy, które z dobrodziejstw natury przyniosą nam najlepsze korzyści.

Imbir i inne przyprawy

Imbir korzystnie wpływa na cały układ pokarmowy, neutralizuje kwasy żołądkowe, likwiduje wzdęcia, poprawia trawienie. Imbir rozgrzewa organizm, powodując wzrost termogenezy, podkręca metabolizm.Nasilone procesy termogenezy sprawiają, że organizm zaczyna pracować, aby się ochłodzić, spalając w ten sposób tkankę tłuszczową.

Również cynamon, kurkuma, curry, czosnek czy pieprz cayenne stymulują organizm do większej pracy.

Zdjęcie Naturalne termogeniki przyspieszające spalanie tłuszczu! 7 z nich na pewno masz w kuchni! #2

Owoce i warzywa zawierające witaminę C

Witamina C to silny przeciwutleniacz. Obecność witaminy C podkręca produkcję L-karnityny, która przyspiesza termogenezę. Dodatkowo chroni komórki organizmu przed stresem oksydacyjnym, spowalnia procesy starzenia się, a także jest niezbędna przy produkcji kolagenu.Kolagen jest ważny dla osób odchudzających się, ponieważ odpowiada za właściwe napięcie skory, które może zostać utracone w związku ze spadkiem wagi.

Zdjęcie Naturalne termogeniki przyspieszające spalanie tłuszczu! 7 z nich na pewno masz w kuchni! #3

Kawa

Kofeina znana jako środek pobudzający, również świetnieprzyspiesza spalanie tłuszczu. Spożywanie 3 filiżanek parzonej kawy będzie dawało efekt termogeniczny. Dodatkowo alkaloidy zawarte w kawie pobudzają mózg i utrzymują nas w stanie nieznacznego napięcia. Dzięki temu większość naszych narządów wewnętrznych pracuje szybciej i zużywa więcej energii, a za tym idzie lepsze spalanie tkanki tłuszczowej.

Zdjęcie Naturalne termogeniki przyspieszające spalanie tłuszczu! 7 z nich na pewno masz w kuchni! #4

Herbata

Zielona i czerwona herbata przyspieszają spalanie tkanki tłuszczowej. W liściach herbaty znajdziemy substancje aktywne, które między innymi ograniczają działanie enzymu, który odpowiada za rozpad adrenaliny. Przekłada się to na większą ilość adrenaliny, która zapewnia wzrost termogenezy i szybsze spalanie tłuszczu. Substancje te również ograniczają przyswajanie niektórych składników z pożywienia.

Wino

Również w czerwonym winie znajdziemy substancje aktywne obecne w herbatach. Związki te mają także silne właściwości przeciwutleniające, regulują aktywność wielu enzymów. Osoby odchudzające powinny sięgać jednak tylko po wino wytrawne.

Zdjęcie Naturalne termogeniki przyspieszające spalanie tłuszczu! 7 z nich na pewno masz w kuchni! #5

Ocet jabłkowy

Ocet jabłkowy zawiera wartościowe witaminy i minerały, wspomaga trawienie i korzystnie wpływa na ciśnienie. Składniki octu jabłkowego przyspieszają spalanie tłuszczu i hamują jego wchłanianie z pożywienia. Przy okazji pozbędziemy się nadmiaru nagromadzonej w organizmie wody, oczyścimy organizm i obniżymy sobie poziom cholesterolu.

Zdjęcie Naturalne termogeniki przyspieszające spalanie tłuszczu! 7 z nich na pewno masz w kuchni! #6

Karczochy i zielona kawa

Zarówno karczochy jak i zielona kawa zawierają kwas chlorogenowy. Odpowiada on za stymulowanie procesów spalania zmagazynowanej tkanki tłuszczowej. Dodatkowo zatrzymuje wchłanianie glukozy z pożywienia, przez co również korzystnie wpływa na zmniejszenie masy ciała.

Zdjęcie Naturalne termogeniki przyspieszające spalanie tłuszczu! 7 z nich na pewno masz w kuchni! #7

Mango

Nasiona mango zawierają polifenole, które regulują pracę insuliny i leptyny. Są dobrym sposobem na odchudzanie dla osób, które dbają o swoją gospodarkę hormonalną. Hormony te są odpowiedzialne za tycie i chudnięcie. Mango podnosi poziom leptyny, dzięki której organizm dysponuje energią zgromadzoną w tkance tłuszczowej. Z kolei równowaga insulinowa eliminuje napady głodu.

Zdjęcie Naturalne termogeniki przyspieszające spalanie tłuszczu! 7 z nich na pewno masz w kuchni! #8

Należy pamiętać, że termogeniki jedynie pomogą nam w zrzuceniu kilogramów, ale nie są podstawą w tym procesie. Nie możemy nimi zastępować zdrowej, racjonalnej diety i aktywności fizycznej.

Macie już swojego faworyta?

następna inspiracja
Zobacz również:
następna inspiracja