HIT medycyny naturalnej! Zniweluj cellulit, pajączki oraz żylaki. Sprawdź koniecznie!

HIT medycyny naturalnej! Zniweluj cellulit, pajączki oraz żylaki. Sprawdź koniecznie!

Ruszczyk kolczasty, zwany również myszopłochem, to prawdziwe odkrycie medycyny naturalnej. Lecznicze właściwości rośliny można by długo wymieniać. Wzmacnia naczynia krwionośne, pobudza krążenie, a tym samym wspomaga walkę z żylakami, pajączkami i hemoroidami czy obrzękami; zapobiega również miażdżycy oraz wspiera serce.Ekstrakt z rośliny genialnie ujędrnia i regeneruje skórę oraz znacznie redukuje cellulit. Co ciekawe, ruszczyk okazuje się przydatny również w starciu z myszami, ponieważ skutecznie odstrasza te szkodniki.

Ruszczyk kolczasty jest to gatunek zimotrwałej rośliny z rodziny szparagowatych. Pochodzi z basenu Morza Śródziemnego i Czarnego, lecz został rozprzestrzeniony w inne regiony jako roślina ogrodowa.


Co zawiera ruszczyk?

Swoje rozliczne właściwości lecznicze ruszczyk kolczasty zawdzięcza zawartym w nim składnikom. Znajdują się w nim wzmacniające naczynia krwionośne flawonoidy, saponiny inienasycone kwasy tłuszczowe, alkaloidy, kumaryny, fitosterole oraz olejek eteryczny.

Ruszczyk w kosmetyce – na cellulit, cerę naczynkową i zaczerwienienia

W kosmetykach ekstrakt z ruszczyka wykazuje działanie zmiękczające, przeciwzapalne, nawilżające i pobudzające mikrokrążenie. Ruszczyk występuje jako składnik kosmetyków ujędrniających i antycellulitowych oraz preparatów do pielęgnacji cery skłonnej do zaczerwienień, naczynkowej i stanów zapalnych.

Zdjęcie HIT medycyny naturalnej! Zniweluj cellulit, pajączki oraz żylaki. Sprawdź koniecznie! #1
https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Illustration_Ruscus_aculeatus0.jpg

Zbawienny wpływ ruszczyka na układ krążenia

Wyciąg z ruszczyka wykorzystywany jest w lecznictwie od wieków. Początkowo stosowano go głównie jako środek przeczyszczający, moczopędny i hamujący krwawienie. Dziś jednak wiadomo, że spectrum zdolności ruszczyka jest znacznie szersze. Badania potwierdziły jego doskonały wpływ na działanie przeciwzapalne i układ krwionośny.

Wyciąg z ruszczyka:


* podnosi ciśnienie krwi żylnej
* obniża poziom cholesterolu
* wspiera serce
* stymuluje przepływ krwi
* uszczelnia naczynia włosowate
* zapobiega miażdżycy
* minimalizuje ryzyko pojawienia się kamieni nerkowych.

Skuteczny w walce z żylakami i "pajączkami"

Preparaty sporządzane na bazie kłącza rośliny zapobiegają pojawieniu się "pajączków", hemoroidów, żylaków czy obrzęków. Zalecane są szczególnie osobom z nadwagą, nałogowym palaczom, pracującym w pozycji stojącej oraz przyszłym mamom i kobietom w okresie menopauzy, ponieważ niweluje uczucie ciężkich nóg.

Zdjęcie HIT medycyny naturalnej! Zniweluj cellulit, pajączki oraz żylaki. Sprawdź koniecznie! #2

Ruszczyk kolczasty – skutki uboczne

Przeciwwskazaniem do stosowania ruszczyka jest nadciśnienie tętnicze i przerost prostaty. Działaniem ubocznym stosowania preparatów z ruszczykiem może być nadmierne pocenie się. U kobiet ciężarnych i karmiących piersią zaleca się ostrożność w stosowaniu preparatów z ruszczykiem.

Natalia

Polecane