Jak odkamienić czajnik - 5 domowych sposobów! Sprawdź koniecznie!

Jak odkamienić czajnik - 5 domowych sposobów! Sprawdź koniecznie!

Czajnik jest urządzeniem, które bez wątpienia używamy bardzo często. Czajnik z racji tego, że jest często używamy, to równie często powinien być czyszczony. Kamień jest głównym problemem czajników i zawsze wydaje nam się, że walka z nim wymaga wiele czasu. Nie zawsze tak jednak musi być. Poznaj pięć pomocnych trików, które ułatwią pozbycie się kamienia!

Cola

Jest to bardzo szybki sposób pozbycia się kamienia! Wystarczy wlać do czajnika 250 ml napoju i niewielką ilość wody. Włączyć czajnik i poczekać, aż mieszanka się zagotuje. Następnie wylać zawartość i cieszyć się czystym czajnikiem!

Zdjęcie Jak odkamienić czajnik - 5 domowych sposobów! Sprawdź koniecznie! #1

Sok z cytryny

Wyciskany sok z cytryny jest tym, co pomoże ci w walce z kamieniem. Wystarczy wlać go do czajnika i odczekać godzinę. Po tym czasie należy opróżnić urządzenie i je opłukać. Po kamieniu nie będzie śladu!

Soda oczyszczona

Jest to jedna z najpopularniejszych metod w walce z kamieniem – nie tylko w czajniku. Jedyne co musimy zrobić, to wsypać do urządzenia 2 łyżki produktu, zalac czajnik wodą i odczekać 15 minut. Następnie wystarczy dokładnie opłukać. Pamiętaj jednak, że nie wolno gotować sody oczyszczonej z wodą!

Obierki z ziemniaków

Sposób ten jest mało znany i wydaje się być dziwny, ale działa cuda! Obierki z ziemniaków wystarczy wrzucić do czajnika z wodą i zagotować. Następnie wylać wodę, wlać świeżą i ponownie załączyć czajnik!

Zdjęcie Jak odkamienić czajnik - 5 domowych sposobów! Sprawdź koniecznie! #2

Kwasek cytrynowy

Do pojemnika wsypujemy całą zawartość saszetki oraz dolewamy wody do połowy czajnika. Włączamy urządzenie, a po zagotowaniu należy odczekać 3 godziny i gotowe!

Pamiętaj, że każdy z tych sposobów wymaga dokładnego czyszczenia i płukania czajnika. Najlepiej 4-5 razy zagotować w nim świeżą wodę, aby mieć pewność, że nic nie zostało.

Te kilka sposobów z pewnością ułatwią nam walkę z kamieniem i będziemy mogli cieszyć się czajnikiem, który zdecydowanie lepiej wygląda!

Emila

true

Polecane