10 domowych produktów, które idealnie usuwają plamy!


                    10 domowych produktów, które idealnie usuwają plamy!
31Sty

Niektóre domowe produkty radzą sobie z trudnymi plamami szybciej i o wiele skutecznej, niż chemiczne środki! Nie wierzysz? Wypróbuj poniższe triki.


#1. Pasta do zębówPasta do zębów nadaje się nie tylko do dbania o jamę ustną. Z jej pomocą szybko i skutecznie usuniesz również osad z kawy i herbaty, który pojawia się na kubkach.

Zdjęcie 10 domowych produktów, które idealnie usuwają plamy! #1

#2. Wódka


Wódka doskonale radzi sobie z pleśnią, na przykład na fugach pod prysznicem. Wystarczy spryskać wybrane miejsca wódką, pozostawić na 20 minut, a na koniec zetrzeć ścierką.#3. Oliwa z oliwek na zafarbowaną skóręJeśli farbujesz włosy, to wiesz, że farba czasem mocno brudzi skórę. Aby pozbyć się plam z farby, wystarczy przetrzeć skórę wacikiem nasączonym oliwą z oliwek.#4. Coca-cola

Zdjęcie 10 domowych produktów, które idealnie usuwają plamy! #2

Coca-cola z pewnością nie jest najzdrowszym napojem, ale nikt nie każe nam jej pić. O wiele lepiej sprawdzi się natomiast jako środek do usuwania plam. Dzięki niej usuniesz plamy z tłuszczu. Wystarczy wylać niewielką ilość napoju na plamę, odczekać kilka minut, a na koniec wyprać ubranie w pralce.#5. Puder dla dzieciPuder dla dzieci również świetnie radzi sobie z tłustymi plamami, dzięki temu, że doskonale absorbuje tłuszcz i wilgoć. Posyp plamę pudrem i delikatnie wetrzyj. Następnie wypierz ubranie w pralce.#6. Skórka z pomarańczyJeśli masz problem z osadem z kamienia na kranie – przetrzyj go wewnętrzną stroną skórki pomarańczy. Działa idealnie.#7. Lakier do włosówLakiery do włosów na bazie alkoholu również radzą sobie z tłustymi plamami. Wystarczy, że spryskasz plamę lakierem (im szybciej, tym lepiej), odczekasz 5 minut, a na koniec spłuczesz ciepłą wodą.

Zdjęcie 10 domowych produktów, które idealnie usuwają plamy! #3

#8. Sól gruboziarnistaSól gruba doskonale nadaje się do wyczyszczenia przypalonego żelazka. Rozłóż na desce gazetę czarno-białą (kolorowe czasopisma mogą zniszczyć żelazko), rozsyp garść soli na gazecie i przeprasuj ją żelazkiem.#9. Wkładki higieniczneJeśli masz problem z nadmierną potliwością, wkładki sprawdzą się idealnie. Unikniesz plam na koszuli. Wystarczy, że przykleisz wkładki na wewnętrznej stronie koszuli w miejscu pach.

#10. Coca-cola w WC

Coca-coal usuwa również kamień. Doskonale nadaje się więc do wyczyszczenia wnętrza toalety. Wlej do muszli napój (pamiętaj o dokładnym oblaniu ścianek toalety). Pozostaw na kilka godzin, a następnie wyczyść muszlę szczotką.

następna inspiracja
Zobacz również:
następna inspiracja