Jak pozbyć się żółtych plam potu z ubrania? 6 skutecznych domowych metod

Agnieszka
Dom
11.06.2018 11:43
Jak pozbyć się żółtych plam potu z ubrania? 6 skutecznych domowych metod

Pot bardzo często powoduje żółtawe plamy na ubraniach. Szczególnie widać je na białych tkaninach. Zazwyczaj nie da się pozbyć ich w pralce. Po wypraniu ubrania faktycznie pachą świeżo, jednak plamy pod pachami zostają. Istnieje jednak kilka prostych metod, które pomogą ci pozbyć się żółtych plam.

Zdjęcie Jak pozbyć się żółtych plam potu z ubrania? 6 skutecznych domowych metod #1

#Biały ocet

Biały ocet doskonale dezynfekuje i usuwa plamy z potu. Dba również o tkaniny, dzięki czemu zachowasz jakość ubrań na dłużej. Umieść bluzkę w misce i zalej plamy z potu szklanką białego octu. Pozostaw na 15 minut, a następnie wypierz ubranie jak zawsze.

#Woda utleniona

Tę metodę stosuj tylko na białe ubrania, ponieważ woda utleniona ma działanie wybielające i może wypłukać kolor z kolorowych ubrań. Jeśli plamy nie są bardzo mocne możesz rozcieńczyć wodę utlenioną ze zwykłą wodą w proporcji 2:1. Jeśli plamy są duże zaaplikuj wodę utlenioną (ok. 1 szklanki) bezpośrednio na plamy i pozostaw na 15 minut. Po tym czasie wypierz ubranie w pralce.

#Aspiryna

Zdjęcie Jak pozbyć się żółtych plam potu z ubrania? 6 skutecznych domowych metod #2

Tabletki aspiryny zawierają kwas salicylowy, który wnika głęboko we włókna i skutecznie je oczyszcza. Ma on również działanie wybielające, dlatego najlepiej sprawdza się na białych tkaninach. 2 tabletki aspiryny rozpuść w szklance wody i wcieraj roztwór w plamy za pomocą gąbki lub szczoteczki do zębów. Pozostaw mieszankę na plamach na 15 minut, a na koniec wypierz ubranie w pralce.

#Sól

Sól doskonale usuwa plamy zarówno z białych, jak i kolorowych ubrań. Zwilż ubrania wodą, a następnie wcieraj sól w plamy i pozostaw na 15 minut. Na koniec wypierz ubranie w pralce.

#Soda oczyszczona i sok z cytryny

Połączenie tych dwóch składników tworzy środek, który doskonale odkaża, oczyszcza i wybiela tkaninę. Sok z dwóch cytryn wymieszaj z łyżką sody i wcieraj pastę w plamy. Pozostaw na 10 minut, a następnie wypierz ubranie w pralce.

Zostań z nami
Pobierz naszą aplikację mobilną