4 triki, dzięki którym pozbędziesz się wszystkich bakterii z gąbki!


                    4 triki, dzięki którym pozbędziesz się wszystkich bakterii z gąbki!
28Sty

Gąbki służą nam, aby jeszcze lepiej pozbywać się brudu z naczyń czy przedmiotów. Nie każdy jednak wie, że należy też dbać o czystość samych gąbek. Kiedy ich używamy zbiera się na nich wiele bakterii, które następnie przenosimy na inne przedmioty. Jak zatem zadbać o czystość takich gąbek?

Włóż gąbkę do mikrofalówki

Aby dokładnie pozbyć się bakterii z gąbki, przy użyciu mikrofalówki, wystarczy namoczyćszi ją w wodzie, wstaiwć do miseczki i włożyć do urządzenia na maksymalnie 1-2 minuty - najwyższa moc. Po zakończeniu pamiętaj jednak, aby wyciągnąć ją używając rękawiczek kuchennych! Ten sposób nie tylko odkaża gąbkę, ale przy okazji ją też myje.

Zdjęcie 4 triki, dzięki którym pozbędziesz się wszystkich bakterii z gąbki! #1

Woda i wybielacz

Ten sposób nie zajmie więcej niż 3 minuty, a będziesz mogła cieszyć się gąbką bez bakterii. Potrzeba ci jedynie 3/4 szklanki roztworu z wybielaczem (zawartość wybielacza 10%) oraz 3,5 litra wody. Po wlaniu wybielacza do wody, wystarczy wrzucić do przygotowanego roztworu gąbkę na 3 minut, a następnie dobrze opłukać ciepłą wodą i gotowe!

Możesz użyć octu

Ocet posiada wiele niesamowitych właściwości, a jednym z nich jest dezynfekowanie. Wystarczy pozostawić gąbkę w occie na kilka godzin, a dzięki temu pozbędziemy się bakterii oraz brzydkich zapachów. Sposób ten z pewnością jest opłacalny!

Można również użyć octu jabłkowego i dodać odrobinę sody oczyszczonej!

Zdjęcie 4 triki, dzięki którym pozbędziesz się wszystkich bakterii z gąbki! #2

Włóż gąbkę do zmywarki

Aby pozbyć się bakterii można również wrzucić gąbkę do zmywarki wraz zresztą naczyń i ustawić cykl standardowy. Po zakończeniu mycia będziemy mogli cieszyć się doskonale oczyszczoną gąbką!

Pamiętaj jednak, aby usuwać z gąbek resztki jedzenia i dokładnie je suszyć. Warto również czyścić je po każdym użyciu, aby zapobiegać rozmnażaniu się bakterii. Dodatkowo, aby uniknąć utrudnień w czyszczeniu, wyjątkowo tłuste naczynia warto na początku przetrzeć ręcznikiem papierowym, aby zebrać nadmiar tłuszczu.

Znając te sposoby możemy teraz cieszyć się czystą gąbką bez bakterii!

następna inspiracja
Zobacz również:
następna inspiracja