Zmieszaj te trzy składniki, a zwalczysz wiele dolegliwości!


          Zmieszaj te trzy składniki, a zwalczysz wiele dolegliwości!
01Sty

Sól, pieprz i cytryna- te trzy produkty, które zwykle każdy z nas ma w kuchni. Ich połączenie niesie ze sobą mnóstwo korzyści i zapobiega wielu dolegliwością. Sama się przekonaj, co możesz pokonać dzięki mieszance soli, pieprzu i cytryny i jak ją stosować!

Zdjęcie Zmieszaj te trzy składniki, a zwalczysz wiele dolegliwości! #1

Nudności

Nudności to dosyć mało komfortowy stan. Najczęściej występują u ciężarnych kobiet, ale tak naprawdę każdego z nas mogą dopaść. Co zatem robić w takiej sytuacji? Wykorzystaj jedną cytrynę, wyciśnij z niej sok i dodaj łyżeczkę pieprzu, wymieszaj. Tak przygotowaną miksturę pij powoli. Nie jest to na pewno smakowity napój, ale ważne ze skuteczny.

Zdjęcie Zmieszaj te trzy składniki, a zwalczysz wiele dolegliwości! #2

Ból gardła

W przypadku gdy dopadnie Cię ból gardła, zastosuj płyn do płukania, który sama możesz przygotować.

Składniki:

 • ½ łyżeczki pieprzu
 • 1 łyżeczka soli morskiej
 • 1 łyżeczka soku z cytryny
 • Szklanka ciepłej wody

Do szklanki ciepłej wody dodaj wszystkie trzy składniki i wymieszaj. Wypłucz płynem gardło. Powtarzaj czynność kilka razy dziennie, by zwalczyć bakterie i pozbyć się bólu.

Zdjęcie Zmieszaj te trzy składniki, a zwalczysz wiele dolegliwości! #3

Ból zęba

Zdecydowanie jednym z najmniej przyjemnych bólów jest ból zęba, który promieniuje na całą twarz i głowę. W przypadku, gdy nie mamy dostępnych środków przeciwbólowych dobry sposobem jest posmarowanie bolącego dziąsła i zęba pastą z pieprzu i soku z cytryny. Wystarczy do ½ łyżeczki mielonego pieprzu dodać kilka kropel soku z cytryny i posmarować bolące miejsce..

Zdjęcie Zmieszaj te trzy składniki, a zwalczysz wiele dolegliwości! #4

następna inspiracja
Zobacz również:
następna inspiracja