Świąteczne rzeczy, które stwarzają niebezpieczeństwo dla twojego zwierzaka!


                    Świąteczne rzeczy, które stwarzają niebezpieczeństwo dla twojego zwierzaka!
22Gru

Święta, szczególnie w towarzystwie rodziny i ukochanego zwierzaka to piękny okres. Jedak w wirze świątecznych przygotowań nie możemy zapomnieć o bezpieczeństwie naszych pupilów oraz o bezpieczeństwie domowników. Jednak co może być niebezpiecznego w świętach? Okazuje się, że jest kilka takich rzeczy.

Zdjęcie Świąteczne rzeczy, które stwarzają niebezpieczeństwo dla twojego zwierzaka! #1

Światełka

Światełka świąteczne mogą być naprawdę niebezpieczne dla zwierząt domowych, szczególnie dla młodych psów. Kiedy pies zacznie gryźć światełka podłączone do prądu i przegryzie kabel – może pokopać go prąd. Rozgryzienie żaróweczki może również pokaleczyć język psa lub kota.

Świeczki

Świeczki dodają pięknego świątecznego klimatu. Jednak musimy być ostrożni, jeśli mamy w domu zwierzęta. W tym przypadku to koty są zazwyczaj najbardziej ciekawski i przypalają sobie wąsy. Jednak nie to jest najgorsze. Pies lub kot, który bawi się w domu z łatwością może zrzucić świeczki i sprawić, że dojdzie do pożaru. Lepiej więc nie zostawiać zapalonych świeczek w towarzystwie zwierzaków, jeśli wychodzisz z pomieszczenia.

Słodycze – NIGDY

Pamiętaj, że czekolada jest bardzo szkodliwa dla psów i kotów. Substancje zawarte w czekoladzie są dla nich toksyczne i mogą powodować biegunki, wymioty, osłabienie, kołatanie serca, a nawet śmierć.

Gwiazda betlejemska? Nie, jeśli mieszkasz z kotem

Zdjęcie Świąteczne rzeczy, które stwarzają niebezpieczeństwo dla twojego zwierzaka! #2

Gwiazda betlejemska to piękny, świąteczny kwiat. Jest on jednak toksyczny dla kotów, które zdają się nic z tego nie robić, ponieważ często gryzą i zjadają liście rośliny. Sok znajdujący się w łodygach roślin jest toksyczny nie tylko dla zwierząt, ale również dla ludzi.

Uwaga na choinkowe łańcuchy

Mogłoby się wydawać, że choinkowe łańcuchy to idealna zabawka dla psów i kotów. Nic bardziej mylnego. Plastikowe igiełki z łańcuchów łatwo się odrywają i mogą zwierzę może się zadławić. W innym przypadku może połknąć plastikowe frędzle i mieć poważne dolegliwości trawienne.

Dokładnie tak samo jest w przypadku papieru do pakowania prezentów. Pies, który zje za dużo papieru (kolorowego, nasączonego chemikaliami) może zachorować.

Zdjęcie Świąteczne rzeczy, które stwarzają niebezpieczeństwo dla twojego zwierzaka! #3

Fajerwerki

Wystrzały fajerwerków mogą sprawić, że nasze zwierzęta wpadną w panikę. Zobacz, jak sprawić, aby zwierze lepiej zniosło sylwestrowy hałas.

Co zrobić, aby nasz pupil przeżył Sylwestra spokojnie?

następna inspiracja
Zobacz również:
następna inspiracja