5 najczęstszych błędów przy prasowaniu ubrań! Sprawdź koniecznie!

5 najczęstszych błędów przy prasowaniu ubrań! Sprawdź koniecznie!

Prasowanie jest czynnością jaką wykonujemy w domu niemal codziennie. Zwykle robimy to automatycznie, nie zastanawiając się nad tym, czy prawidłowo, bo najważniejsze, że nasze ubrania wyglądają dobrze i nie są wygniecione. Ale, czy to wystarczy, by sądzić, że jest to dobrze wykonywane? Otóż, nieodpowiedni sposób prasowania może przyczynić się do uszkodzenia odzieży. Poznaj 5 najczęstszych błędów popełnianych przy prasowaniu, których powinnaś unikać!

Zdjęcie 5 najczęstszych błędów przy prasowaniu ubrań! Sprawdź koniecznie! #1

1. Nieodpowiednie rozwieszanie prania

Po wyciągnięciu ubrań z pralki, często popełnianym błędem jest powieszenie ich bez uprzedniego wygładzenia. Dlatego przed rozwieszeniem powinnaś strzepać i wygładzić pranie, a następnie starannie powiesić na suszarce. Prasowanie tak wysuszonej odzieży, powinno być dużo łatwiejsze.

2. Prasowanie na sucho

Często popełnianym błędem jest prasowanie bez uprzedniego zwilżenia prania. Zagniecenia ciężko wyprasować na sucho. Najlepiej jest wcześniej spryskać pranie wodą lub gorącą parą wodną.

3. Zła kolejność prasowania

Delikatne ubrania dobrze jest prasować na początku, gdy żelazko nie jest zbyt gorące. Grubsze tkaniny zostaw zatem na sam koniec. Nie będziesz musiała studzić żelazka, dzięki czemu zaoszczędzisz czas.

Zdjęcie 5 najczęstszych błędów przy prasowaniu ubrań! Sprawdź koniecznie! #2

4. Używanie wody z kranu i nie opróżnianie pojemnika z wodą po prasowaniu

Do żelazka najlepiej jest wlać wodę destylowaną lub przegotowaną. Woda z kranu jest zwykle twarda, po czasie wytrąca osad, który może wypłynąć przy spryskiwaniu ubrań podczas prasowania. Taka plama z osadu może być ciężka do usunięcia.

5. Nieodpowiednie żelazko

Nie polecamy prasowania starym, zużytym żelazkiem. Istnieje zagrożenie, że podczas prasowania takim urządzeniem, materiał się przyklei do uszkodzonej powłoki żelazka. Nowoczesne żelazka posiadają różne funkcje i programy, które można wybrać w zależności od rodzaju tkanin. Dzięki temu prasowanie będzie bezpieczniejsze oraz zdecydowanie przyjemniejsze.

Magdalena