4 częste błędy w codziennym użytkowaniu pralki. Sprawdź jak ich uniknąć!

Patrycja
Dom
23.03.2019 12:30
4  częste błędy w codziennym użytkowaniu pralki. Sprawdź jak ich uniknąć!

Pralka to urządzenie, które służy nam prawie codziennie. Sprzęty najlepszej marki, z najwyższej półki mogą działać długie lata. Jednak nawet te szybciej się zepsują, jeśli nie będziemy używać ich w odpowiedni sposób. Sprawdźmy, jakich błędów nie popełniać, by uniknąć konieczności zakupu nowej.

Przy zakupie nowej pralki zwracamy uwagę na producenta. Wydaje nam się, że te renomowanych marek nie będą się psuć. Również kraj, w którym sprzęt jest produkowany, nie jest nam obojętny. Nie lekceważmy jednak zaleceń, które producent umieszcza w instrukcji obsługi. Już po 2-3 latach niewłaściwego stosowania nasza pralka może wymagać naprawy, a wyjątkowych sytuacjach nawet się do niej nie kwalifikować.

Systematyczne czyszczenie

Pralkę należy odkamieniać i czyścic średnio, co 3 miesiące. Możemy w tym celu użyć gotowego preparatu, zakupionego w sklepie lub wykorzystać sodę i ocet. W tym celu nastawiamy pustą pralkę na 90 stopni i wlewamy do niej 150ml octu. Możemy również wsypać do niej szklankę sody i nastawić na 60 stopni, gdy chcemy ją odświeżyć lub 90 stopni, gdy wymaga gruntowniejszego czyszczenia.

Zdjęcie 4  częste błędy w codziennym użytkowaniu pralki. Sprawdź jak ich uniknąć! #1

Wirowanie

Każdej z nas zależy na tym by ubrania wyschły błyskawicznie. Jednak ustawianie najwyższych obrotów w trakcie wirowania, powinno być wybierane jedynie sporadycznie. Możemy w ten sposób uszkodzić amortyzatory i łożyska pralki ,a te rzadko są wymienne. Serwisanci pralek rekomendują ustawianie obrotów bębna do maksymalnie 800.

Zdjęcie 4  częste błędy w codziennym użytkowaniu pralki. Sprawdź jak ich uniknąć! #2

Załadunek

Zazwyczaj mamy świadomość, jaki maksymalny załadunek możemy zafundować naszej pralce. Jednak często zapominamy, że to właśnie MAKSYMALNY załadunek i nie możemy w ten sposób obciążać pralki podczas każdego prania. Podany przez producenta maksymalny załadunek nie dotyczy wszystkich programów i tkanin, zazwyczaj odnosi się tylko do bawełny. W instrukcji obsługi znajdziemy dokładniejsze wskazówki na temat tego, ile kilogramów odzieży możemy prać na konkretnych programach, by nie przeciążyć pralki.

Zdjęcie 4  częste błędy w codziennym użytkowaniu pralki. Sprawdź jak ich uniknąć! #3

Ustawienie pralki

Nawet najnowsze pralki mogą wpaść w wibracje, gdy odzież w bębnie źle się ułoży. Warto, więc wziąć to pod uwagę, gdy wybieramy miejsce dla pralki. Postarajmy się zachować odległość między pralką np. wanną.

Również wypoziomowanie pralki nie jest bez znaczenia, nawet, gdy wydaje nam się, że nasza podłoga jest idealnie pozioma. Sprawdźmy, przy użyciu poziomicy, czy nasza pralka została ustawiona równo względem podłoża. Regulację ułatwią nam nóżki, które można podkręcać. Istnieją także maty wyciszające i wyrównujące, specjalnie pod nóżki pralki.

Zdjęcie 4  częste błędy w codziennym użytkowaniu pralki. Sprawdź jak ich uniknąć! #4

Przestrzegałyście tych zasad? A może macie własne sposoby na to by zadbać o sprzęt łazienkowy?

Zostań z nami
Pobierz naszą aplikację mobilną