Zobacz jakich przedmiotów nie przechowywać w łazience!

Zobacz jakich przedmiotów nie przechowywać w łazience!

Zwykle w łazience trzymamy wiele przydatnych przedmiotów, często niekoniecznie takich, które powinny się tam znaleźć. Zobacz sama, których rzeczy nie powinnaś przechowywać w łazience i dlaczego?!

Zdjęcie Zobacz jakich przedmiotów nie przechowywać w łazience! #1

Maszynka do golenia

Wydawać się może, że najlepszym i najpraktyczniejszym miejscem do przechowywania maszynki do golenia jest właśnie łazienka. Jednak pamiętajmy, że maszynka ma skłonność do rdzewienia, a środowisko występujące w łazience (duża wilgotność) jest sprzyjające utlenianiu metalu i powstawaniu rdzy. Dlatego nie trzymaj golarki przede wszystkim na wannie lub pod prysznicem. Lepiej schowaj do szuflady, w szafce w łazience.

Zdjęcie Zobacz jakich przedmiotów nie przechowywać w łazience! #2

Perfumy

Wilgotność powietrza w łazience sprawia że perfumy gorzej się rozpylają, a wysoka temperatura powoduje, że parują i tracą na intensywności. Perfumy najlepiej przechowywać w ciemnym miejscu, np. w kartoniku w szafie, jednak dla wielu osób takie rozwiązanie jest niepraktyczne. Dlatego można przechowywać je na toaletce, ale z dala od grzejnika lub okna.

Zdjęcie Zobacz jakich przedmiotów nie przechowywać w łazience! #3

Kosmetyki do makijażu

Gdzie jak nie w łazience można przechowywać w kosmetyki. Wydaje się to idealnym miejscem dla tych produktów. Jednak, niestety ciepłe i wilgotne powietrze w łazience sprawia, że kosmetyki do makijażu szybko wysychają a szminki w takich warunkach miękną i się rozpuszczają. Gdzie w takim razie je trzymać? Idealnym rozwiązaniem jest toaletka, jednak nie każda z nas posiada taki mebel. Gdy już musisz przechowywać kosmetyki w łazience, dobrze je zabezpiecz. Schowaj do woreczków wodoodpornych, tak by nie chłonęły wilgoci i umieść w szafce pod umywalką,

Zdjęcie Zobacz jakich przedmiotów nie przechowywać w łazience! #4

Pędzle do makijażu

Przechowywanie pędzli w kubeczkach, na wierzchu w łazience również nie jest dobrym pomysłem. Wraz z unoszącą się parą po kąpieli lub prysznicu, unosi się również kurz i pył np. po lakierach do włosów odżywkach i wszystko opada na pędzle. W rezultacie zanieczyszczenia lądują na naszej twarzy. Pędzle najlepiej chować w szafkach, może być w łazience, ale najlepiej gdyby top było w pomieszczeniu o mniejszej wilgotności i niższej temperaturze.

Zdjęcie Zobacz jakich przedmiotów nie przechowywać w łazience! #5

Biżuteria

Kiepskim pomysłem jest trzymanie biżuterii w łazience. Wilgotne powietrze sprawi, że srebro szybciej poszarzeje, a biżuteria z metalowymi mocowaniami pordzewieje. Najlepszym miejscem do jej przechowywania jest zamknięte pudełko w suchym pomieszczeniu.

Zdjęcie Zobacz jakich przedmiotów nie przechowywać w łazience! #6

Magdalena

true

Polecane