Smog – zobacz, w jaki sposób niszczy cerę!

Smog – zobacz, w jaki sposób niszczy cerę!

W smogu znajduje się ponad 150 różnych substancji, które negatywnie wpływają na kondycję naszego organizmu. Najbardziej niebezpieczne z nich to substancje pyłowe PM10 i PM2,5. Substancje znajdujące się w pyle niszczą skórę, są rakotwórcze i wywołują choroby układu oddechowego. Dzisiaj jednak skupimy się na negatywnym wpływie smogu na skórę.

Zdjęcie Smog – zobacz, w jaki sposób niszczy cerę! #1

Jak smog niszczy skórę?

Wysusza

Związki chemiczne zawarte w smogu – PM10 oraz PM2,5 wysuszają skórę. Niszczą bowiem naturalną barierę ochronną skóry, która staje się dużo bardziej podatna na uszkodzenia.

Reakcje alergiczne

Związki zawarte w smogu mogą uczulać. Co więcej, człowiek może nabyć na nie alergię w każdym momencie. Nawet jeśli nie jesteś alergikiem, pył smogowy może wywoływać reakcje alergiczne skóry.

Szorstkość

Zanieczyszczenia, które gromadzą się na naszej skórze zatykają pory. To powoduje szorstkość i powstawanie zaskórników, których bardzo ciężko się pozbyć.

Ciemne plamy (nie tylko na skórze)

W smogu znajduje się duża ilość dwutlenku azotu. Zwiększona ekspozycja skóry na ten związek powoduje ciemne plamy na twarzy oraz najczęściej odsłoniętych miejscach ciała – dłoniach i przedramionach.

Zdjęcie Smog – zobacz, w jaki sposób niszczy cerę! #2

Przedwczesne powstawanie zmarszczek

Zanieczyszczenia i niedotlenienie skóry powoduje również szybsze powstawanie zmarszczek. Wysuszenie skóry sprawia, że jest ona dużo bardziej podatna na wewnętrzne i zewnętrzne zniszczenia.


Co zrobić, aby zminimalizować szkody?

Najważniejsze jest dokładne oczyszczenie skóry zaraz po powrocie do domu. Nie stosujecie jednak za często peelingów, bo cera i tak jest już podrażniona przez niewidoczny pył. Delikatnie oczyść cerę i nałóż na nią krem nawilżający i regenerujący.

Agnieszka

true

Polecane