Zdrowotne triki, które tylko szkodzą naszemu zdrowiu. Lepiej przestań je stosować!


                    Zdrowotne triki, które tylko szkodzą naszemu zdrowiu. Lepiej przestań je stosować!
21Paź

Coraz więcej ludzi stosuje domowe sposoby, które mają pomóc nam w walce z bólem lub problemami skórnymi. Zazwyczaj stosujemy te, które najszybciej i najlepiej działają, ale nigdy nie zastanawiamy się, jakie mogą mieć one konsekwencje dla naszego zdrowia. Warto zatem dowiedzieć się, co może być skutkiem niektórych zdrowotnych trików, aby nie zaszkodzić samemu sobie.

Stosowanie alkoholu na ból zęba

Wiele ludzi jest przekonanych, że alkohol doskonale pomaga w walce z bólem zęba. Fakt, alkohol działa przeciwbólowo, ale eksperci wyjaśniają – efekt przeciwbólowy jest znikomy i po krótkim czasie ból wróci. Dodatkowo alkohol może powodować niszczenie dziąsła, co ma wpływ na kolejne zęby. Najlepszym i jedynym wyjściem z tej sytuacji jest wizyta u dentysty.

Zdjęcie Zdrowotne triki, które tylko szkodzą naszemu zdrowiu. Lepiej przestań je stosować! #1

Stosowanie masła na oparzenia

Bardzo duża liczba osób stosuje masło na oparzenia wierząc, że to szybko pomoże w ukojeniu bólu. Może to bardzo zaszkodzić oparzeniu, a to dlatego że masło blokuje możliwość pozbywania się ciepła w ranie, a do tego pogłębia i pogarsza stan skóry. Jeśli dochodzi do oparzenia, to najlepiej jest stosować zimną wodę, która szybko ostudzi ranę i ukoi ból.

Wycinanie zmian skórnych

Nigdy nie można samodzielnie wycinać różnych zmian skórnych, jak na przykład kurzajek czy brodawek. Może mieć to poważne skutki zdrowotne, jak zakażenie oraz różnego rodzaju choroby, a w tym nawet rak. Jedynym i najbezpieczniejszym wyjściem jest skontaktowanie się z lekarzem, który zaleci odpowiednie preparaty lub zabiegi.

Stosowanie pasty do zębów na opryszczki

Jest to jeden z najbardziej znanych sposobów na leczenie niechcianych opryszczek. Pasta do zębów bardzo dobrze wysusza, a to dzięki zawartości sody. Zapominamy jednak, że pasta posiada wiele innych składników, które negatywnie wpływają na delikatną skórę ust. Może powodować podrażnienia skórne oraz pogarsza stan opryszczki co sprawia, że goi się o wiele dłużej.

Zdjęcie Zdrowotne triki, które tylko szkodzą naszemu zdrowiu. Lepiej przestań je stosować! #2

następna inspiracja
Zobacz również:
następna inspiracja