Lato może przysparzać nam wiele problemów urodowych. Jak ich uniknąć?

Lato może przysparzać nam wiele problemów urodowych. Jak ich uniknąć?

Lato kojarzy nam się z wakacjami, urlopem i wspaniałymi przygodami. Z drugiej strony, zawsze z tyłu głowy mamy nadmierne pocenie, otarcia i odparzenia, podrażnienia po goleniu, wysuszoną skórę i wredne komary. Jak poradzić sobie z negatywną stroną lata? Poznaj kilka trików.

Zdjęcie Lato może przysparzać nam wiele problemów urodowych. Jak ich uniknąć? #1

#Odparzenia i otarcia

Wiele kobiet zmaga się z problemem otarć na wewnętrznej stronie ud, szczególnie podczas wysokich temperatur. Aby uniknąć tej dolegliwości powinniśmy jak najrzadziej nosić spódniczki. Uda nie są wtedy odseparowane, ocierają się o siebie, co doprowadza do otarć. Najlepszym wyborem na gorące dni będą krótkie, zwiewne spodenki. Jeśli jednak nie chcesz rezygnować ze spódniczek i sukienek, musisz odpowiednio zabezpieczyć skórę. Możesz użyć talku lub innego pudru wchłaniającego wilgoć. Nie zapomnij również o dokładnym wypłukaniu mydła, lub żelu pod prysznic z ciała.

Zdjęcie Lato może przysparzać nam wiele problemów urodowych. Jak ich uniknąć? #2

#Nadmierne pocenie

Latem duży problem mamy również z nadmiernym poceniem. Należy wtedy unikać ubrać z krótkim rękawem, na których zawsze widać mokre ślady. Postaw więc na bluzki na ramiączkach, aby materiał nie dotykał pach. Dobrym sposobem na zmniejszenie pocenia i przykrego zapachu jest również zamienienie kawy na zieloną herbatę – różnicę zauważysz już po kilku dniach.

#Podrażnienia po goleniu

Zdjęcie Lato może przysparzać nam wiele problemów urodowych. Jak ich uniknąć? #3

Wypad na plażę często wiąże się z depilacją większości miejsc na ciele. U wielu kobiet generuje to podrażnienia po goleniu. Aby złagodzić podrażnienia nanieś na skórę truskawki wymieszane z tłustą śmietaną - działa cuda.

#Komary

Jeśli nie chcesz stosować chemicznych produktów odstraszających komary na skórę dziecka, postaw na naturalne, ale równie skuteczne rozwiązania. Olejek eukaliptusowy i olejek z drzewa herbacianego doskonale odstrasza owady. Wymieszaj kilkanaście kropel wybranego olejku w szklance wody, przelej wszystko do butelki ze spryskiwaczem i spryskaj ciało oraz ubranie.

Agnieszka

Polecane