Problem z komarami w domu? Postaw na balkonie TE ROŚLINY


                    Problem z komarami w domu? Postaw na balkonie TE ROŚLINY
30Maj

Problem z komarami w domu? Postaw na balkonie TE ROŚLINY

Wietrzenie pomieszczeń w domu, szczególnie latem jest bardzo ważne. Po gorącym dniu, kiedy wreszcie nadejdzie chłodniejszy wieczór miło jest otworzyć okna i wpuścić do środka trochę chłodnego, świeżego powietrza. Niestety, wraz z orzeźwiającym powietrzem chętnie wpadają do na nieproszeni goście – wygłodniałe komary. Na szczęście, istnieje pewna metoda, która skutecznie je odstraszy – rośliny. Nie tylko ozdobią nasz balkon lub parapet, ale również odstraszą komary, ćmy i inne muchy.

Zdjęcie Problem z komarami w domu? Postaw na balkonie TE ROŚLINY #1

#Bazylia

Odstraszanie komarów to tylko jedna z wielu zalet trzymania tej rośliny na balkonie lub blisko kuchennego okna. Świeża bazylia to również ładna ozdoba pomieszczenia i doskonały dodatek do potraw.

#Koper włoski

Koper włoski przyda się i w kuchni i na balkonie. Jego specyficzny zapach jest ostatnim, z którym chciałyby mieć do czynienia komary.

#Lawenda

Ta roślina nie tylko pięknie wygląda i pachnie, ale również chroni nas przed komarami. Zapach tej rośliny nie podoba się komarom, dlatego uciekają od niej najdalej, jak się da.

Zdjęcie Problem z komarami w domu? Postaw na balkonie TE ROŚLINY #2

#Kocimiętka

Zapachu tej rośliny komary wręcz nienawidzą. Skutecznie odstrasza te i inne owady. Jednak kochają go koty. Musisz więc wiedzieć, że jeśli mieszkasz na parterze, po wystawieniu rośliny na balkon rano mogą na ciebie czekać wylegające się koty.

#Surmia

Surmia to większe drzewo, które możesz zastosować jeśli posiadasz przed domem duży ogród. Surmia wydziela mocno pachnące olejki eteryczne, które odstraszają komary.

Zastanawiasz się, jak samodzielnie wyhodować zioła w domu? Łatwy sposób znajdziesztutaj.


następna inspiracja
Zobacz również:
następna inspiracja