7 oznak mówiących o tym, że będziesz żyć długo! Masz te cechy?

7 oznak mówiących o tym, że będziesz żyć długo! Masz te cechy?

Wiele osób marzy o tym, aby dożyć do setki. Jednak statystyki są bezlitosne – większość z nas nie dożyje takiej starości. Jeśli jednak masz 7 poniższych cech masz większą szansę na długie życie.

#Niewielka ilość tłuszczyku

Zdrowa tkanka tłuszczowa jest niezbędna. Jeśli jednak tłuszcz obrasta serce i wątrobę to rośnie prawdopodobieństwo powstania groźnych chorób. Szczupła sylwetka jest więc jednym z czynników, które mogą wpłynąć na długowieczność.

#Szybki chód

Zdjęcie 7 oznak mówiących o tym, że będziesz żyć długo! Masz te cechy? #1

Osoby, które poruszają się szybko, dynamicznie i w równym tempie mają szansę żyć dłużej. Taki chód sprawia, że nasze serce i układ krwionośny się wzmacnia, co eliminuje ryzyko śmierci z powodu chorób układu sercowo-naczyniowego.

#Pracowitość

Osoby pracowite, uparte i dążące do celu żyją dłużej. Dzieje się tak dlatego, że lepiej o siebie dbają i zawsze mają coś jeszcze do zrobienia. Ta świadomość sprawia, że nie poddają się tak łatwo. Pracowitość i aktywność trzyma przy życiu.

#Przyjaźnie

Dobre i częste kontakty z przyjaciółmi i rodziną doskonale wpływają na całe życie. Osoby aktywne społecznie żyją dłużej niż ich rówieśnicy spędzający czas w samotności. Relacje z innymi redukują stres, dają poczucie bezpieczeństwa i napawają chęcią do życia.

#Pozytywne nastawienie

Cieszenie się z małych rzeczy, nieprzejmowanie się drobiazgami i szukanie pozytywnych stron nawet sporych tragedii życiowych sprawia, że żyjemy dużej. Nie warto się więc zamartwiać, ale cieszyć z tego, co się ma.

#Drzemki

Zdjęcie 7 oznak mówiących o tym, że będziesz żyć długo! Masz te cechy? #2

Codzienne krótkie drzemki obniżają stres, napięcie, wspomagają regenerację komórek w organizmie i są znakiem rozpoznawczym 100-latków. Najlepsza drzemka dla organizmu powinna trwać 26 minut.

#Stabilizacja życiowa i finansowa

Spory wpływ mają na długość życia pieniądze. Stabilizacja finansowa sprawia, że mamy o wiele mniej stresu, niepokoju, problemów rodzinnych oraz poczucie bezpieczeństwa. Ma to również wpływ na naszą dietę i styl życia – jemy lepszej jakości produkty i aktywniej spędzamy czas.

Agnieszka

true

Polecane