Pomimo tego, że Sola ma bardzo delikatne, dość chude, białe mięso i jest dobrym źródłem białka, selenu oraz witaminy B12, nie należy jej jeść bardzo często. Dlaczego?
#Sola jest jedną z ryb najczęściej sprowadzanych z Chin. Ryby sprowadzane z Chin bardzo często hoduje się w środowisku toksyn i metali ciężkich. Karmione są one paszą z licznymi hormonami wzrostu.
#Ryby te nie zawierają również zbyt dużej ilości kwasów Omega -3. Kwasy te zapobiegają chorobom serca oraz nowotworom. Sola zawiera ich o wiele mniej niż inne gatunki ryb, co jest kolejnym powodem dla wybrania inne ryby.
#Jakie ryby więc wybierać?
Makrela
Makrele są bardzo popularne, a ich działanie wszechstronne:
-Regulują pracę hormonów
-Wspomagają pracę mózgu
-Chronią układ krwionośny
-Doskonale wpływają na wygląd skóry, włosów i paznokci
Łosoś
Pomimo tego, że łosoś jest jedną z najbardziej tłustych ryb, wciąż uchodzi on za jeden z najzdrowszych gatunków. Wszystko dzięki nieprzeciętnie dużej zawartości kwasów Omega-3 i Omega-6, które:
-Doskonale wpływają na kondycję stawów i układu sercowo-naczyniowego
-Dobrze wpływają na pracę tarczycy
-Opóźniają procesy starzenia
-Wzmacniają kości i mięśnie
Tuńczyk
Tuńczyk jest rybą niskokaloryczną, która zawiera jednak bardzo dużo dobrze przyswajalnego białka. Jest ona doskonałym źródłem witamin PP, D, B12, oraz potasu. Tuńczyk jednak ma tendencję do gromadzenia w mięsie rtęci, dlatego lepiej nie spożywać go codziennie.
Śledź
„Gdzie ludziska jedzą śledzie, tam doktorom się nie wiedzie”. Śledź dostarcza organizmowi wielu niezbędnych składników w dużych dawkach:
-Witaminy A, D, E, B,
-Kwasy Omega-3
-Dobrej jakości białko
-Minerały – cynk, żelazo, miedź, selen, jod
Sardynki
Te małe rybki są jednymi z najlepszych źródeł kwasów Omega-3. Najlepszym wyborem będą sardynki w sosie własnym. Ryby w sosie pomidorowym, lub w oleju tracą najcenniejsze właściwości.