Włóż kilka zapałek do ziemi w doniczce! Efekty cię zaskoczą


                    Włóż kilka zapałek do ziemi w doniczce! Efekty cię zaskoczą
05Kwi

Kochamy rośliny w doniczkach – nadają naszym wnętrzom przyjemnego wyglądu, oczyszczają powietrze, a czasem nawet stanowią doskonały, świeży dodatek do potraw. Niestety, nie zawsze hodowanie roślin w domu idzie po naszej myśli. Niektóre z nich nie kwitną, inne usychają, a jeszcze inne nie wyglądają tak, jak powinny.

Zdjęcie Włóż kilka zapałek do ziemi w doniczce! Efekty cię zaskoczą #1

Winna nie zawsze jest nasza niedbałość, niepodlewanie, czy złe ustawienie doniczki. Rośliny często atakowane są przez grzyby i pasożyty, które najczęściej nie są widoczne gołym okiem. Bardzie doświadczeni miłośnicy roślin są w stanie rozpoznać chorą roślinę i często sięgają wtedy po chemiczne środki, których zadaniem jest ich usunięcie.

Niestety, środki te często niekorzystnie wpływają na rozwój rośli oraz na nasze zdrowie. Szczególnie ważne jest, aby pod żadnym pozorem nie stosować ich na świeże zioła w doniczkach, które potem mamy zamiar zjeść. Na szczęście istnieje prosty sposób, który pomoże roślinom zwalczyć chorobę i odżywi je.

Sposób na odstraszenie szkodników – zapałki

Zdjęcie Włóż kilka zapałek do ziemi w doniczce! Efekty cię zaskoczą #2

Zapałki zawierają fosfor i siarkę, które doskonale odstraszają szkodniki męczące roślinę. Wystarczy, że umieścisz w ziemi kilka zapałek. Zakryj je ziemią tak, aby cała główka zapałki na pewno została zakryta ziemią. Oto, jakie korzyści to przyniesie:

-Zapałki odstraszą pasożyty

-Zwalczą niektóre choroby grzybicze

-Wzmocnią odporność roślin na kolejne ataki

O czym należy pamiętać trzymając w domu rośliny?

#Podlewanie

Pamiętaj o tym, że roślina bez wody nie przetrwa długo, chyba, że jest kaktusem. Jednak każdy gatunek roślin potrzebuje innej intensywności podlewania i warto się tego dowiedzieć przed zakupem. Zbyt obfite podlewanie również nie jest dobre.

#Światło

Większość roślin ma również indywidualne potrzeby naświetlenia. Niektóre lubią dużo dziennego światła, a inne wolą cień. Warto umieścić roślinę w miejscu, które spełnia jej wymagania.

Źródło:

następna inspiracja
Zobacz również:
następna inspiracja