Co zrobić, żeby się wyspać?

Co zrobić, żeby się wyspać?
05Sty

Nie ma to jak rześki poranek po przespanej nocy. Człowiek czuje, że żyje. Dzięki odpowiedniej ilości snu jesteśmy wypoczęci, poprawia się nasz wygląd i samopoczucie. Tylko co zrobić, aby się wyspać? Tutaj mamy kilka przydatnych porad.

Sen to bardzo ważna część życia człowieka. W prawdzie przesypiamy połowę życia, ale jest to niezbędne do regeneracji sił po całym dniu. W czasie snu organizm odbudowuje komórki. W tym czasie nasz umysł i ciało odpoczywa.

Podstawa dobrego snu: odpowiednie łóżko lub materac.

Jeszcze niedawno głoszono teorię, że najlepiej śpi się na twardym materacu. Jednak dzisiaj nie jest to jedynym warunkiem dobrego snu. Idąc do sklepu meblowego po zakup materaca powinniśmy przede wszystkim zdradzić sprzedawcy naszą obecną wagę, dzięki temu będzie łatwiejsze dobranie odpowiedniego materaca, który nie będzie za twardy, ani za miękki.

Najwygodniejsze są duże łóżka, które będę dłuższe od śpiącej na niej osoby o minimum 20 centymetrów. Jeśli nie stać nas na zakup dużego łoża i potrzebujemy tymczasowego łóżka, zawsze możemy zainwestować wysoki dmuchany materac.

Jak długo powinien trwać sen?

Aby osoba dorosła czuła się wyspana powinna spać około 8 godzin. Tyle wynosi średnia, jednak niektórzy mogą potrzebować nawet 10 godzin snu.

Zdrowy tryb życia

Jeśli chcemy być wyspani, powinniśmy zrezygnować z takich używek jak alkohol, papierosy, natomiast ostatnią kawę powinniśmy wypijać już po obiedzie. Niezbędny jest również zrównoważony wysiłek fizyczny w trakcie dnia. Pół godziny przed snem nie powinniśmy korzystać z telewizora, komputera, czy smartfona. Przed snem sypialnia lub pokój w którym śpimy powinien być wywietrzony.

A co jeśli nie mogę zasnąć?

Kładąc się do łóżka lub leżąc w nim nie możemy myśleć o tym, że znów nie możemy zasnąć. W ten sposób tylko niepotrzebnie się nakręcamy, w łóżku powinniśmy się odprężyć, spróbować nie myśleć o niczym, zamknąć oczy i rozkoszować się ciszą i spokojem. Przed snem warto wypić ciepłe mleko lub ciepłą, owocową herbatkę. Owocową, nie czarną, ponieważ czarna herbata pobudza i nie sprzyja szybkiemu zasypianiu.

A Ty jaki masz sposób na zdrowy sen?

następna inspiracja
Zobacz nasze filmy:
SKOMENTUJ
następna inspiracja
ZOBACZ RÓWNIEŻ