9 sygnałów, które wysyła organizm, kiedy nerki pracują nieprawidłowo

Agnieszka
Zdrowie
02.01.2018 19:32
9 sygnałów, które wysyła organizm, kiedy nerki pracują nieprawidłowo

Nerki są niezwykle ważnym narządem. Odpowiedzialne są za produkcję moczu. Wydalanie nadmiaru wody z organizmu oraz wydalanie toksyn i zanieczyszczeń. Kiedy nerki nie pracują prawidłowo, prawie natychmiast dostajemy pewnie sygnały od naszego organizmu. Na co należy zwrócić szczególną uwagę?

#Problemy z zasypianiem

Nieprawidłowa praca nerek oznacza gromadzenie się nadmiaru toksyn w organizmie. Zbyt duża ilość toksyn natomiast powoduje problemy z zasypianiem i osłabia cały organizm.

#Bóle głowy i ogólne osłabienie

Zła praca nerek sprawia, że organizm produkuje mniej czerwonych krwinek. Skutkuje to bólami głowy, spadkiem koncentracji oraz ogólnym osłabieniem. Osłabienie to może objawiać się słabością mięśni i kości.

Zdjęcie 9 sygnałów, które wysyła organizm, kiedy nerki pracują nieprawidłowo #1
fot. shutterstock

#Sucha, podrażniona skóra

Nerki, które pracują prawidłowo zapewniają organizmowi właściwe metabolizowanie witamin i minerałów, które odżywiają między innymi skórę. Osłabione nerki mogą więc skutkować problemami skórnymi.

Zdjęcie 9 sygnałów, które wysyła organizm, kiedy nerki pracują nieprawidłowo #2
fot. shutterstock

#Brzydki oddech

Nadmiar toksyn, który nie został usunięty przez nerki powoduje również brzydki oddech z ust. Może temu towarzyszyć również metaliczny posmak w ustach po zjedzeniu posiłku.

#Płytki oddech

Istnieje duży związek pomiędzy pracą nerek, a problemem płytkiego oddechu. Spłycony oddech może być spowodowany nadmiarem wody w organizmie lub anemią. Oba te czynniki mogą być z kolei spowodowane nieprawidłową pracą nerek.

#Obrzęk kostek, stóp i dłoni

Nadmiar wody w organizmie spowodowany słabą pracą nerek powoduje opuchliznę. Najłatwiej zauważyć ją w obrębie kostek, stóp i dłoni, a czasem nawet na twarzy.

Zdjęcie 9 sygnałów, które wysyła organizm, kiedy nerki pracują nieprawidłowo #3
fot. shutterstock

#Ból pleców

Ból po jednej ze stron na wysokości krzyża może być w rzeczywistości bólem nerki. Jeśli ból utrzymuje się długo lub promieniuje – skonsultuj się z lekarzem.

#Wysokie ciśnienie

Nadmiar wody w organizmie i zła praca nerek jest często przyczyną podwyższonego ciśnienia. Warto jak najczęściej monitorować swoje ciśnienie i zmniejszyć ilość soli w codziennej diecie.

#Zmiany moczu

Nerki są odpowiedzialne za produkcję moczu i usuwanie toksyn. Kiedy nie pracują prawidłowo, zmienia się również mocz:

-Zwiększona potrzeba oddawania moczu w nocy

-Krew w moczu

-Mocno spieniony mocz

-Ciemna barwa moczu

Zostań z nami
Pobierz naszą aplikację mobilną