Grzybica paznokci – jak leczyć ją domowymi środkami?

Grzybica paznokci – jak leczyć ją domowymi środkami?
02Sie

Grzybica paznokci jest nieestetyczną dolegliwością i dość szybko się rozwija. Zmiany na paznokciach, tak jak na skórze, zawsze powinniśmy najpierw zdiagnozować u specjalisty. Diagnozując się sami, możemy pomylić grzybicę paznokci z krwiakiem lub czerniakiem podpaznokciowym. Kiedy wiemy już, że zmiany na naszym paznokciu to grzybica, warto, oprócz standardowego leczenia, sięgnąć po naturalne produkty, które posiadają silne właściwości grzybobójcze. Dzięki ich stosowaniu grzybica dużo szybciej i skuteczniej zostanie wyleczona.

Kurkuma

Kurkumę należy wymieszać z odrobiną oleju kokosowego tak, aby powstała pasta. Nanieś pastę na paznokieć i pozostaw na co najmniej kilkanaście minut.

Kurkumę możesz również nakładać samą, bezpośrednio na paznokieć. Jest to jednak mniej wygodna forma aplikacji.

Zdjęcie Grzybica paznokci – jak leczyć ją domowymi środkami? #1

Ocet jabłkowy

Ocet jabłkowy sprawia, że nasz paznokieć staje się bardzo nieprzyjaznym środowiskiem dla grzybów. Wystarczy nasączyć wacik octem i wcierać go w paznokieć. Czynność należy powtarzać 2 razy dziennie, najlepiej rano i wieczorem.

Olejek z miodły indyjskiej

Olejek z miodły indyjskiej nie tylko dobrze zwalcza grzybicę, ale również doskonale pielęgnuje skórę.

Kilkanaście kropli olejku możesz rozcieńczyć w ½ szklanki wody i tak przygotowaną mieszanką nacieraj paznokieć 2 razy dziennie.

Olej kokosowy

Olej kokosowy ma silne działanie grzybobójcze oraz przyspieszające regenerację. Warto wmasowywać go w paznokieć nawet kilka razy dziennie. Na noc natomiast możesz nałożyć grubą warstwę olejku i zabezpieczyć stopę skarpetką.

Zdjęcie Grzybica paznokci – jak leczyć ją domowymi środkami? #2

Olejek z oregano

Olejek z oregano zawiera tymol, który hamuje rozwój grzybów. Pamiętaj, aby przed zastosowaniem olejku zawsze najpierw go rozcieńczyć. Możesz wymieszać 10 kropel w 1 łyżce czystej wody. Taką mieszankę nanoś na paznokieć za pomocą wacika 3 razy dziennie.

Infekcje grzybicze bardzo szybko się rozwijają i mają tendencję do nawracania. Poza standardowym leczeniem warto sięgnąć po powyższe produkty. Pamiętaj też, aby kontynuować ich stosowanie nawet przez kilka miesięcy po ustąpieniu widocznych objawów grzybicy paznokcia.

następna inspiracja
Zobacz również:
Zobacz również:
loading...
następna inspiracja