Sposoby na pryszcze. Jak się ich pozbyć w 24h?


                    Sposoby na pryszcze. Jak się ich pozbyć w 24h?
31Sie

Pryszcze powstające na twarzy to znak rozpoznawczy młodości i dojrzewania. Są one prawdziwą zmorą zarówno nastolatków, jak i osób już trochę starszych. Cera trądzikowa wymaga odpowiedniego traktowania, a nawet musi być w niektórych przypadkach leczona specjalnymi medykamentami.

Zdjęcie Sposoby na pryszcze. Jak się ich pozbyć w 24h? #1

Czasami kilka dni lub godzin przed ważnym spotkaniem pojawi się pryszcz w widocznym miejscu, który całkowicie rujnuje nasz nieskazitelny wygląd. Istnieją jednak sposoby na pozbycie się niechcianego wyprysku nawet w kilka godzin. Poznajcie je, aby w przyszłości żaden pryszcz was nie zaskoczył.

Niechciany wyprysk

Kilka dni do ważnego spotkania daje jeszcze nadzieję na zniknięcie pryszcza i powrót do nieskazitelnej cery. Kilka godzin natomiast sprawia, że godzimy się z losem i stawiamy już tylko na jego zamaskowanie. Zamiast tego możemy zastosować kilka domowych porad i składników, które pozwolą zmniejszyć lub całkowicie wyeliminować problem pryszcza na twarzy. Wypróbujcie je następnym razem, aby wyjść z tej sytuacji z twarzą!

Cytryna

Cytryna to owoc dobry na wszystko. Okazuje się, że na pryszcze też. Ma ona właściwości bakteriobójcze oraz jest naturalnym przeciwutleniaczem, który sprawia, że rozwój bakterii jest znacząco zahamowany. Ma ona w sobie wiele witaminy C, która łagodzi i zmniejsza przebarwienia. Sok z cytryny zaaplikowany na wyprysk zmniejszy jego widoczność i zahamuje jego dalszy rozwój.

Zdjęcie Sposoby na pryszcze. Jak się ich pozbyć w 24h? #2

Antybiotyk

Chodzi tu jednak nie o antybiotyk przepisany przez lekarza, tylko ten naturalny, którym jest czosnek. Ma on właściwości bakteriobójcze oraz wzmacnia on naszą odporność. W czosnku znajduje się również allicyna, która łagodzi stany zapalne. Do powstałego pryszcza można przykładać plasterek czosnku i trzymać go tam przez około 1 minutę. Czynność tą należy powtarzać kilka razy dziennie, a pryszcz na pewno się zmniejszy.

Zdjęcie Sposoby na pryszcze. Jak się ich pozbyć w 24h? #3

Pasta do zębów

Na pryszcza możemy również zastosować pastę do zębów. Powinna ona zawierać w swoim składzie mentol, który ma właściwości wysuszające, antybakteryjne i ściągające. Jeśli nie mamy w planach żadnego wyjścia z domu, to możemy w nim chodzić z białą kropką na twarzy. Zabieg ten możemy powtórzyć nawet na noc, a po przebudzenia zauważymy, że pryszcz znacząco się zmniejszył.

Zdjęcie Sposoby na pryszcze. Jak się ich pozbyć w 24h? #4

Miód i cynamon

W walce z niechcianym pryszczem pomoże również miód i cynamon. Oba te składniki mają właściwości bakteriobójcze i ściągające. Wystarczy, że jedną łyżkę miodu wymieszamy ze szczyptą cynamonu i taką pastę będziemy nakładać na zainfekowane miejsce. Należy ją jednak aplikować za pomocą patyczka kosmetycznego, a nie palca, ponieważ na naszych rękach znajduje się wiele bakterii, które mogą przedostać się na skórę twarzy i jeszcze zaognić problem. Tę domową maść możemy stosować kilka razy dziennie.

Zdjęcie Sposoby na pryszcze. Jak się ich pozbyć w 24h? #5

Aspiryna

Aspiryna zazwyczaj kojarzy nam się z lekiem na ból głowy. Pomoże nam ona również w walce z niechcianym wypryskiem. Wystarczy ją rozkruszyć i dolać do niej kilka kropel wody, w takiej proporcji, aby powstała gęsta substancja, która po nałożeniu na wyprysk się utrzyma na twarzy. Taką papkę należy pozostawić na kilka godzin, a po zmyciu nie będzie po wyprysku śladu.

Zdjęcie Sposoby na pryszcze. Jak się ich pozbyć w 24h? #6

następna inspiracja
Zobacz również:
następna inspiracja