Karmienie piersią - obalamy najczęstsze MITY! (Nabiał, alergeny, fasola)


                    Karmienie piersią - obalamy najczęstsze MITY! (Nabiał, alergeny, fasola)
12Lis

Karmienie piersią to wyjątkowy okres dla każdej mamy. Jakość mleka w pewnym stopniu wpływa na zdrowie dziecka. Nic więc dziwnego w tym, że wokół karmienia piersią narosło już wiele mitów, które trzeba w końcu obalić. Nieprawdziwe informacje mogą negatywnie wpłynąć na zdrowie zarówno mamy, jak i malucha.

Zdjęcie Karmienie piersią - obalamy najczęstsze MITY! (Nabiał, alergeny, fasola) #1

Mleko matki jest niezwykle odżywcze i zawiera mnóstwo prozdrowotnych składników. Wiele jednak zależy od tego, w jaki sposób odżywia się mama. Niektóre niezdrowe składniki przenikają do mleka, co wpływa na organizm dziecka. Jednak nie wszystkie. Poznaj najczęstsze mity na temat karmienia piersią.

Eliminowanie z diety nabiału - MIT

Nabiał doskonale wpływa na organizm karmiącej mamy i dziecka. Produkty mleczne są dobrym źródłem witaminy D3, fosforu i wapnia. Trzeba jednak pamiętać, że spożywanie nadmiernej ilości nabiału nie spowoduje efektywniejszej laktacji.

Zdjęcie Karmienie piersią - obalamy najczęstsze MITY! (Nabiał, alergeny, fasola) #2

Unikanie alergenów - MIT

Wśród rodziców istnieje przekonanie, że lepiej unikać składników, które uważane są powszechnie za alergeny. Nawet wtedy, gdy nie mamy żadnych podejrzeń, iż nasze dziecko jest na nie uczulony. W rzeczywistości jednak nie warto eliminować z diety żadnych składników, nawet alergenów, jeśli nie ma ku temu wskazań.

Spożywanie smażonych produktów - FAKT

Smażone produkty szkodą karmiącej mamie i dziecku. Jednak są one niezdrowe dla każdego. Warto więc zamienić smażone potrawy na te gotowane, grillowane lub duszone.

Fasola i groch powodują kolkę - MIT

Młode mamy często unikają spożywania fasoli, grochu i innych warzyw strączkowych w obawie, że wywołają u dziecka kolkę. Warto jednak wiedzieć, że właściwości wzdymające tych produktów nie przenikają do mleka. Natomiast te dobre składniki owszem. Nie warto więc rezygnować z ich spożywania.

Zdjęcie Karmienie piersią - obalamy najczęstsze MITY! (Nabiał, alergeny, fasola) #3

Objawy alergii = odstawienie karmienia piersią - MIT

Gdy u dziecka występują objawy alergii, nie mamy pewności, że przyczyną jest mleko matki. Dopóki lekarz nie stwierdzi przyczyn reakcji alergicznej, lepiej nie odstawiać karmienia piersią, ponieważ może to przynieść więcej strat niż pożytku. W pierwszej kolejności warto więc zabrać dziecko do pediatry.

następna inspiracja
Zobacz również:
następna inspiracja