Czym charakteryzuje się ładny i zdrowy storczyk?


                    Czym charakteryzuje się ładny i zdrowy storczyk?
18Sie

Storczyki to kwiaty, które od niedawna zyskały bardzo dużą popularność. Są bardzo uniwersalne, dlatego są bardzo często używane jako prezent lub dodatek do prezentu. Storczyki mają wiele odmian, a gama kolorystyczna kwiatów jest ogromna. Różnią się one również wielkością kwiatów oraz sposobem pielęgnacji. Kwiaty te są eleganckie, dlatego pasują do każdego wnętrza. Poznajcie kilka ważnych kwestii, których należy przestrzegać, jeśli chcemy kupić zdrowego i odpornego storczyka!

Zdjęcie Czym charakteryzuje się ładny i zdrowy storczyk? #1

Najważniejsze zasady

To czy dany storczyk jest zdrowy i zadbany jest zależne już od tego, w jakim stanie kupujemy go z kwiaciarni. Początkowe warunki kierunkują jego dalsze kwitnienie i rozwój. Wybierając ten kwiat w kwiaciarni czy sklepie warto zwrócić uwagę na jego korzenie.

Jeśli są one w kolorze jasnozielonym, a nie nadgniłe czy suche to oznacza to, że kwiat ten jest zdrowy i możemy go kupić. Przebarwienia na podłożu świadczą natomiast to chorobie, więc z takiego kwiatka lepiej zrezygnować. Jeśli zauważymy, że korzenie storczyka są zgniłe, wtedy oznacza to, że kwiat ten był zbyt obficie podlewany.

Przy zakupie tego eleganckiego kwiatu warto również zwrócić uwagę na jego liście oraz płatki kwiatków, jeśli już je ma. Krzywe lub zdeformowane liście czy kwiaty oznaczają chorobę wirusową, której nie będziemy w stanie zwalczyć.

Zdjęcie Czym charakteryzuje się ładny i zdrowy storczyk? #2

Najlepsze odmiany storczyka dla początkujących

Nie każdy z nas ma rękę do kwiatów, przez co nie są one zawsze tak dorodne i piękne, jak powinny. Na początek warto zakupić taką odmianę storczyka, która nie wymaga od nas wiele uwagi i nie jest wymagająca.

Chodzi o takie odmiany jak Phalenopsis, Dendobrium, Cymbidium lub Cambria. Nie trzeba ich dodatkowo nawozić czy regularnie podlewać, więc dla osób początkujących są to najlepsze kwiaty. Mają one sporą gamę kolorystyczną i kwitną nawet do miesięcy. Najczęściej storczyki w tych odmianach występują w kolorze białym, różowym, niebieskim czy bordowym.

Zdjęcie Czym charakteryzuje się ładny i zdrowy storczyk? #3

Jak pielęgnować storczyki?

Storczyki to kwiaty, które bardzo dobrze czują się w temperaturze od 20 do 25 stopni Celsjusza. Kwiat ten można postawić w wilgotnym miejscu, takim jak łazienka, jednak musi być w niej okno. Storczyka nie powinno się podlewać z góry, tylko zanurzać go np. w misce z chłodną wodą wraz z doniczką.

Nie należy jednak robić tego za często, ponieważ wtedy korzenie zaczynają gnić. Storczyka należy podlewać wtedy, gdy jego górne podłoże całkowicie wyschnie. Można też również zraszać jego liście, jednak trzeba to robić rano i tylko w słoneczne dni.

Zdjęcie Czym charakteryzuje się ładny i zdrowy storczyk? #4

następna inspiracja
Zobacz również:
następna inspiracja