Od dziś Biedronki otwarte całą dobę. Czego obawiają się pracownicy?


                    Od dziś Biedronki otwarte całą dobę. Czego obawiają się pracownicy?
07Kwi

Sieć sklepów Biedronka poinformowała kilka dni temu, że w związku z nowymi obostrzeniami dotyczącymi ograniczenia ilości osób w sklepach, punkty sieci będą otwarte do północy. Daje to szansę na zrobienie zakupów większej ilości osób. 1 kwietnia natomiast dostaliśmy informację o tym, że od 7 do 10 kwietnia Biedronki będą otwarte całą dobę. Pracownicy obawiają się kilku rzeczy.

Zdjęcie Od dziś Biedronki otwarte całą dobę. Czego obawiają się pracownicy? #1

Biedronka i Lidl otwarte całą dobę

Biedronka od wtorku do piątku będzie czynna całą dobę. Również Lidl przekształcił niektóre swoje punkty w sklepy całodobowe już 4 kwietnia. Mowa o 2-3 sklepach działających całodobowo w dużych miastach. Jakie są problemy pracowników z tym związane?

Jedna z kasjerek Biedronki powiedziała Dziennikowi Zachodniemu, że problemem jest między innymi dojazd. Nie każdy pracownik ma możliwość dojechania lub wrócenia do domu z pracy w nocy.

Istnieje również obawa o kradzieże lub wizyty pijanych osób. Kasjerka zauważa, że w nie wiadomo, czy ochrona w sklepie będzie działać całodobowo.Co więcej, jedna z użytkowniczek forum “Jestem kasjerem” obawia się, że w nocy na zakupy będą przychodzić ludzie objęci kwarantanną. Jest to dla nich bezpieczniejsze, bo nie narażają się na zauważenie przez sąsiadów lub nieobecność podczas wizyty policji.

Zdjęcie Od dziś Biedronki otwarte całą dobę. Czego obawiają się pracownicy? #2

Alfred Bujara z Solidarności zauważa też, że dodatkowe premie dla pracowników Biedronki nie są żadną nowością.

- Nie jest prawdą, że sieci świetnie nagradzają swoich pracowników, dlatego niektóre z nich w tym trudnym okresie przyznają nagrody. Tyle się pisze o tym, że pracownicy Biedronki dostaną nagrodę w wysokości 2300 zł. Tylko że to jest nagroda roczna za wyniki finansowe za 2019 rok, zawsze przyznawana w kwietniu i zależy m.in. od oceny rocznej przełożonych.następna inspiracja
Zobacz również:
następna inspiracja