Książę Karol ma koronawirusa. Administracja informuje o jego stanie

Książę Karol ma koronawirusa. Administracja informuje o jego stanie
25Mar

Zagraniczne media obiegła informacja o tym, że książę Karol jest chory na koronawirusa. Początkowe wątpliwości rozwiała administracja księcia, która potwierdziła ten fakt. Jaki jest jego stan zdrowia obecnie?

Zdjęcie Książę Karol ma koronawirusa. Administracja informuje o jego stanie #1

71-letni książę Karol i 72-letnia księżna Kornwalii Camilla przebywają obecnie w swoim domu w Szkocji. Pomimo słusznego wieku, książę Karol ma się jednak całkiem dobrze. Koronawirus i choroba nim wywołana przebiegają u niego dość łagodnie.

Jak informuje rzeczniczka księcia Clarence House “wykazuje łagodne objawy, ale poza tym pozostaje w dobrym zdrowiu i jak zwykle pracował w domu przez ostatnie kilka dni".

Rzeczniczka poinformowała również, że test na koronawirusa u księżnej Camilli wyszedł negatywnie. Nie można też jednoznacznie ustalić, skąd książę Karol się zaraził. Wykonywał bowiem sporo obowiązków państwowych i spotykał się z ogromem ludzi.

Koronawirus w UK

Obecnie w UK jest już 8,077 przypadków zachorowania na koronawirusa. Z tej puli osób już 422 zmarły, a 135 wyzdrowiały. 20 osób jest w stanie krytycznym. Tak jak w wielu innych krajach, także tam zostały zamknięte siłownie, restauracje, jest też ograniczone wychodzenie z domu. Nie można gromadzić się na zewnątrz w więcej niż 2 osoby. Restrykcje te wprowadzono jednak stosunkowo niedawno.

następna inspiracja
Zobacz również:
loading...
następna inspiracja