Jak szybko i sprawnie wyczyścić grób? Wystarczy jeden produkt z supermarketu!


                    Jak szybko i sprawnie wyczyścić grób? Wystarczy jeden produkt z supermarketu!
30Paź

Każdego roku przed 1 listopada staramy się uporządkować nagrobki naszych bliskich. Nie jest to proste zadanie w okresie jesiennym, ponieważ deszcz i wiatr sprawiają, że groby pokryte są licznymi zabrudzeniami. Jest jednak pewien trik, który pomoże Ci wyczyścić pomnik z łatwością!

Zdjęcie Jak szybko i sprawnie wyczyścić grub? Wystarczy jeden produkt z supermarketu! #1

Nagrobki stworzone są z różnych rodzajów kamienia. Najpopularniejszymi w Polsce są jednak lastryko i granit. Kupowanie specjalnych środków może okazać się zbędnym kosztem. Nie zawsze też wiemy, gdzie się w takie środki zaopatrzyć. Warto więc skorzystać z prostego produktu, który ma o wiele więcej zastosowań, niż może się wydawać.

Wykorzystaj ten produkt, aby szybko wyczyścić nagrobek

Nagrobki często pokrywają się mchem, błotem, woskiem ze zniczy i innymi tłustymi plamami. Takie zabrudzenia często wymagają silniejszego środka. Szczególnie, jeśli pojawią się na nagrobku wykonanym z lastryko, który jest bardziej chropowaty i trudniejszy do wyczyszczenia, niż nagrobek z granitu. Jak poradzić sobie z takimi zanieczyszczeniami?

Zamiast kupować drogie, specjalistyczne środki, warto zaopatrzyć się w dowolny szampon samochodowy. Ten środek doskonale radzi sobie z trudnymi zanieczyszczeniami, woskiem, a nawet odchodami ptaków. Jego koszt zazwyczaj nie przekracza 10 złotych, więc sporo zaoszczędzisz.

Zdjęcie Jak szybko i sprawnie wyczyścić grub? Wystarczy jeden produkt z supermarketu! #2

Jak stosować szampon samochodowy do czyszczenia pomników?

Wystarczy, że wymieszaj płyn z ciepłą wodą w proporcji 1:4. Następnie trzeba dokładnie wymieszać roztwór, aż powstanie duża ilość piany. Pianę nakładamy obficie na grób i pozostawiamy na godzinę. W tym czasie może uporządkować okolice grobu, zakupić znicze i kwiaty.

Po tym czasie pianę należy spłukać, a pomnik wyczyścić za pomocą miękkiej gąbki. Na koniec warto też wypolerować grób, szczególnie ten zrobiony z granitu, za pomocą miękkiej szmatki z mikrofibry. Pamiętaj, aby pomnik wytrzeć do sucha. Inaczej wiatr spowoduje, że na powierzchni znów powstaną zabrudzenia z kurzu i liści.

następna inspiracja
Zobacz również:
następna inspiracja