Kubki z IKEA – dlaczego mają rowek w podstawie? Odpowiedź cię zaskoczy!

Kubki z IKEA – dlaczego mają rowek w podstawie? Odpowiedź cię zaskoczy!
09Sie

Ikea jest marką znaną na całym świecie. W sklepach Ikea znajdziemy nie tylko meble pasujące do każdego wnętrza, ale też wiele dekoracji, z których skomponujemy wszystko, co tylko przyjdzie nam do głowy.

Zdjęcie Kubki z IKEA – dlaczego mają rowek w podstawie? Odpowiedź cię zaskoczy! #1

Popularność Ikei sprawia, że ludzie zaczynają się zastanawiać nad różnymi aspektami związanymi z produktami tej marki. Powstają niezliczone triki, z wykorzystaniem charakterystycznych produktów Ikei i co chwilę widzimy nowe zastosowania np. wielkich toreb z Ikei.

Zdjęcie Kubki z IKEA – dlaczego mają rowek w podstawie? Odpowiedź cię zaskoczy! #2

Dziś na tapetę weźmiemy natomiast kubki. Dlaczego mają one charakterystyczny rowek w dnie? Powstało na ten temat wiele teorii, jednak prawda jest dość zaskakująca.

MITY

Oszczędność

Wiele osób twierdziło, że rowek jest robiony dla oszczędności. Ujmując fragment materiału z kubka nie zaoszczędzimy, jednak kiedy zrobimy to z tysiącami kubków – zaoszczędzimy sporo materiału.

Przyczepność

Inni natomiast uważali, że zadaniem rowka w kubku jest zwiększenie przyczepności do stołu. To jednak również nie jest prawdą.

Po co więc ten rowek, który spędza sen z powiek miłośnikom Ikei?

Okazuje się, że producenci kubków z Ikea chcieli po prostu pójść na rękę osobom, które korzystają ze zmywarki. Rowek przeznaczony jest do odprowadzania wody gromadzącej się na podstawie kubka, aby nie zasychała wraz z detergentem i nie tworzyła plam. Proste, prawda?

następna inspiracja
Zobacz również:
Zobacz również:
loading...
następna inspiracja