Dzięki tym trikom pozbędziesz się z domu muszek!


                    Dzięki tym trikom pozbędziesz się z domu muszek!
11Sie

Muszki owocówki najczęściej spotkamy w kuchni, w pobliżu psującej się żywności lub fermentujących, wilgotnych substancji. To małe ale bardzo uciążliwe owady, które rozmnażają się w bardzo szybkim tempie i zasiedlają nasze domu. Dlatego nie wolno ich lekceważyć i trzeba się ich jak najszybciej pozbyć. Poniżej przedstawiamy sprawdzone triki na pozbycie się z domu muszek owocówek.

Zdjęcie Dzięki tym trikom pozbędziesz się z domu muszek! #1

Skąd się biorą muszki owocówki?

Muszki owocówki to malutkie, zaledwie 2-3 milimetrowe owady, które w zawrotnym tempie namnażają się, na psującej się żywności: głównie dojrzałych owocach i warzywach i w pobliżu fermentujących, wilgotnych produktów. Cykl życia muszek owocówek jest krótki, trwa zaledwie dwa tygodnie, ale w tym czasie są w stanie zasiedlić całą kuchnię. Jak szybko pozbyć się tych uciążliwych owadów?

Zdjęcie Dzięki tym trikom pozbędziesz się z domu muszek! #2

Domowe sposoby na muszki owocówki

Ocet jabłkowy

To prosty i bardzo skuteczny sposób. Do szklanki wlej kilka łyżek octu jabłkowego, zakryj ją folią i zrób w niej szpilką kilkanaście otworów. Zapach octu zwabi muszki, które wlecą do pułapki i nie będą mogły się z niej wydostać.

Ocet i płyn do naczyń

Do słoika wlej wodę, dodaj kilka łyżek octu i parę kropli płynu do naczyń. Nie mieszaj roztworu i pozostaw go na noc na blacie lub kuchennym parapecie. Muszki zwabione octowym zapachem, wlecą w pułapkę. Rano znajdziesz w niej mnóstwo utopionych muszek.

Zdjęcie Dzięki tym trikom pozbędziesz się z domu muszek! #3

Owocowa pułapka

Do miski wsyp pokrojone kawałki dojrzałych owoców. Nakryj ją folia spożywczą, a następnie zrób w niej wykałaczką, kilkanaście małych otworów. Zwabione zapachem psujących się owoców, muszki bardzo szybko wpadną do pułapki, a przez folię już się z niej nie wydostaną.

Zdjęcie Dzięki tym trikom pozbędziesz się z domu muszek! #4

Co zrobić, by muszki nie wróciły?

Po zakupach, myj świeże produkty, aby pozbyć się z nich potencjalnych larw muszek. Owoce i warzywa staraj się przechowywać w lodówce lub chłodnym miejscu, zawsze wyrzucaj przejrzałe, psujące się produkty. Regularnie opróżniaj kosz na śmieci i myj pojemnik na bioodpady, tak by był czysty i suchy. Nie pozostawiaj otwartego piwa, szklanek z sokiem, czy kieliszków z winem. Jeśli jakiś napój Ci się wylał, dokładnie wytrzyj i umyj to miejsce.Utrzymuj porządek w kuchni, zwłaszcza w zlewie, przy koszu na śmieci i w szafkach, w których przechowujesz wina, soki i dżemy.

następna inspiracja
Zobacz również:
następna inspiracja