6 domowych sposobów przy użyciu mydła – życie stanie się łatwiejsze!


                    6 domowych sposobów przy użyciu mydła – życie stanie się łatwiejsze!
15Lip

Mydło jest znane przede wszystkim jako produkt do mycia, ale można wykorzystać go na wiele innych sposobów. Zdziwisz się, jak wiele zastosowań może mieć mała kostka mydła – od pachnidełka aż po ochronę luster.

Zdjęcie 6 domowych sposobów przy użyciu mydła – życie stanie się łatwiejsze! #1

Na potłuczone szkło

Każdemu zdarzy się, że szklanka lub inne szklany przedmioty wylecą z rąk. Wtedy ważne jest, aby jak najdokładniej wyczyścić podłogę zbierając wszystkie odłamki szkła. Jak z większymi częściami nie ma problemu, tak też ciężko jest zebrać te mniejsze, niemalże niewidoczne dla naszego oka.

Co więcej, nawet tak malutki kawałeczek potrafi wyrządzić nam ból, ale jest na to sposób. Przejedź kostką mydła po podłodze, na której rozbiło się szkło. Kawałki wbiją się w mydło i w nim pozostaną. Następnie wystarczy delikatnie wyciągnąć resztki szkła z mydła poprzez skrobanie nożem lub innym narzędziem i gotowe.

Pachnidełko

Wszyscy posiadamy swoje ulubione ciuchy, które nosimy najczęściej. Są one też najczęściej prane, kiedy w szafie znajdują się inne ubrania, które pomimo nienoszenia również zmieniają zapach. Aby jednak pozbyć się tego problemu, wystarczy, że do szafki włożymy kawałek mydła. Dzięki temu nienoszone ubrania nadal będą posiadały świeży zapach.

Sposób na dziury w ścianach

Masz ochotę przenieść obraz w inne miejsce, ale nie chcesz, aby dziura w ścianie była widoczna? Wystarczy, że wybierzesz mydło podobne kolorem do ściany i wetrzesz je w dziurę. Dzięki temu zaplombujesz miejsce, które nie będzie już tak widoczne, a swój obraz możesz śmiało przenieść w inne miejsce.

Ochrona lustra

W czasie kąpieli na lustro osiada para, która następnie pozostawia niechciane plamy. Ciągłe czyszczenie może być męczące, a więc aby temu zapobiec, wystarczy, że wysmarujemy lustro mydłem, które będzie stanowiło osłonę. Dzięki temu pozbędziemy się problemu z zaparowanym lustrem.

Zdjęcie 6 domowych sposobów przy użyciu mydła – życie stanie się łatwiejsze! #2

Ten sam sposób można zastosować na okulary, które również lubią parować. Wystarczy posmarować okulary mydłem, a następnie lekko przetrzeć chusteczką i gotowe.

Oliwienie drzwi

Skrzypiące i hałasujące drzwi potrafią być uciążliwe i irytujące. Nie zawsze jednak mamy produkt, który pomoże nam zażegnać problem. Na ratunek jednak przychodzi mydło. Wystarczy nasmarować zawiasy i po skrzypieniu nie będzie już ani śladu.

Odżywka dla roślin

Przy domowych roślinach również pojawia się problem z niechcianymi szkodnikami, które odbierają długość życia naszym roślinom. W takiej sytuacji wystarczy, że wymieszasz 1 łyżkę mydła w płynie oraz około 4 litry wody. Dla chętnych można również dolać 1 łyżkę oleju roślinnego. Taką mieszankę wlej do butelki z atomizerem i spryskaj swoje rośliny.

następna inspiracja
Zobacz również:
następna inspiracja