Czym jest drożdżyca organizmu i jakie są jej objawy?


                    Czym jest drożdżyca organizmu i jakie są jej objawy?
10Lis

Drożdżyca jest rodzaje grzybicy skóry i błon śluzowych, która wywołana została przez drożdżaki Candida. Drożdżaki te występują naturalnie na ciele każdej osoby i nie stanowią zagrożenia, do momentu, kiedy nasza odporność funkcjonuje prawidłowo.

Kiedy układ immunologiczny zostaje osłabiony, populacja grzybów z szybkim tempie się powiększa, powodując szereg dolegliwości:

#Pleśniawka

Ten rodzaj drożdżycy obserwujemy w jamie ustanej. Na policzkach, podniebieniu i języku pojawia się biały nalot. Po jego usunięciu pojawiają się czerwone, często bolesne plamy.

Zdjęcie Czym jest drożdżyca organizmu i jakie są jej objawy? #1
fot. shutterstock

#Infekcje intymne u kobiet

Drożdżyca wywołuje również infekcje intymne. Zazwyczaj objawiają się one zaczerwienieniem, pieczeniem i bólem podczas oddawania moczu.

#Infekcje intymne u mężczyzn

Występują one dużo rzadziej, niż u kobiet. Objawami infekcji intymnej u mężczyzny jest przede wszystkim zaczerwienienie i ból podczas oddawania moczu.

#Drożdżyca skóry

Najczęściej występuje w miejscach, które mają kontakt z obcisłym ubraniem, wilgocią i ciepłem. Pierwsze objawy łatwo pomylić z trądzikiem lub wysypką. Zmiany swędzą i szybko się powiększają.

Zdjęcie Czym jest drożdżyca organizmu i jakie są jej objawy? #2
fot. shutterstock

#Grzybica inwazyjna

O tym rodzaju grzybicy mówi się w momencie, kiedy mikroorganizm chorobotwórczy jest w krwiobiegu, przez co dotyka praktycznie każdy narząd w organizmie. Zazwyczaj cierpią a nią osoby zakażone HIV lub zaawansowaną białaczką.

Zdjęcie Czym jest drożdżyca organizmu i jakie są jej objawy? #3
fot. shutterstock

następna inspiracja
Zobacz również:
następna inspiracja