6 faktów o KACU, których nie znałaś

6 faktów o KACU, których nie znałaś
18Wrz

Złe samopoczucie dzień po piciu alkoholu nazywane jest kacem. Ból głowy, nudności i osłabienie są najpowszechniejszymi objawami kaca. Choć większość z nas choć raz w życiu kaca miała, istnieją o nim fakty, o których wielu z nas nie wiedziało.

#Dzięki jedzeniu kac nie będzie mniejszy

Jedzenie podczas picia alkoholu nie spowoduje, że kac będzie na drugi dzień łagodniejszy. Jednak zjedzenie porządnego, tłustego posiłku przed piciem spowoduje, że dużo mniej się upijesz, dzięki czemu kac nie będzie tak uciążliwy.

#Kac nie jest taki sam u kobiet i mężczyzn

Jeśli mężczyzna i kobieta w tym samym wieku i o tej samej wadze wypiją tyle same alkoholu, kobieta bardziej odczuje kaca na drugi dzień. Dzieje się tak dlatego, że kobiecy organizm zawiera mniej wody niż męski. Przez to trudniej jest rozcieńczyć i wydalić alkohol.

Zdjęcie 6 faktów o KACU, których nie znałaś #1
fot. shutterstock

#Picie alkoholu nie pomaga zwalczyć kaca

Klin klinem? Nie jest to dobry pomysł. Wypicie alkoholu na kacu jedynie opóźni cały proces. Potem kac i tak nadejdzie, jeszcze gorszy.

#Kac nie jest wynikiem odwodnienia

Odwodnienie jest jednym z mniej znaczących czynników. Na samopoczucie na drugi dzień największy wpływ ma podrażnienie jelit, spadek cukru i rozszerzenie naczyń krwionośnych.

#Kac nie jest mniejszy po winie lub picie

Powszechnie uważa się, że słabsze alkohole nie powodują tak dużego kaca, jak te mocne. Jednak nie zawartość procentów w trunku, a wypita ilość ma znaczenie. Każdy rodzaj alkoholu spowoduje kaca, jeśli wypijemy go zbyt dużo.

#Picie kawy nie pomaga złagodzić kaca

Kawa jest moczopędna. Dlatego wypita na kacu może zwiększyć odwodnienie, które jeśli nie było problemem wcześniej, po kawie na pewno się nim stanie.

Zdjęcie 6 faktów o KACU, których nie znałaś #2
fot. shutterstock

następna inspiracja
Zobacz również:
loading...
następna inspiracja