Pozbądź się WŁÓKNIAKÓW domowym sposobem!

Krzysztof

Zdrowie

29.07.2017 22:34

Pozbądź się WŁÓKNIAKÓW domowym sposobem!

Każdy z nas ma na skórze różne zmiany. Występują u nas piegi, pieprzyki, brodawki oraz włókniaki. Dowiedz się czym są włókniaki i czy są groźne dla zdrowie? Jak skutecznie się ich pozbyć? Czy można je usunąć domowym sposobem?

Czym są włókniaki?

Włókniaki to zmiany występujące na skórze, guzki o charakterze nowotworowym. Nie zagrażają naszemu życiu. Najczęściej usuwa się je ze względów estetycznych, a nie zdrowotnych. Nie każdy potrafi je zaakceptować ze względu na ich wygląd.

Włókniaki miękkie i twarde

Włókniak to łagodny nowotwór, który powstaje z tkanki łącznej. Nie powoduje bólu, pieczenia, swędzenia, ani innych dolegliwości zdrowotnych. Wyróżnia się włókniaki miękkie i twarde.

Pierwszy rodzaj to miękki guzek, zwisający workowato o cielistym kolorze. Włókniaki miękkie występują licznie i najczęściej pojawiają się na szyi, karku, brzuchu, pod pachami, a nawet na powiekach.

Włókniaki twarde występują pojedynczą i mogą pojawić się w różnym wieku. Są mniejsze niż włókniaki miękkie, usadowione na skórze, najczęściej na kończynach: rękach i nogach.

Zdjęcie Pozbądź się WŁÓKNIAKÓW domowym sposobem! #1

Źródło: http://www.wikiperdia.org

Leczenie włókniaków

Choć to łagodne zmiany nowotworowe, które nie zagrażają naszemu zdrowiu, to jeśli zobaczysz je na swoim ciele, warto udać się na konsultację do dermatologa.

Leczenie włókniaków odbywa się głównie ze względów estetycznych i polega na chirurgicznym, elektrochirurgicznym lub kriochirurgicznym zabiegu, podczas którego są usuwane. To nie jedyne metody usunięcia włókniaków. Poznaj najpopularniejszy domowy sposób na to, aby się ich pozbyć!

Zdjęcie Pozbądź się WŁÓKNIAKÓW domowym sposobem! #2

Domowy sposób na pozbycie się włókniaków

Włókniaków możesz pozbyć się prostym domowym sposobem. W tym celu potrzebujesz tylko octu jabłkowego! Jak to zrobić?

Na początku umyj miejsca na ciele, gdzie występują włókniaki. Potem osusz delikatnie skórę. Następnie zamocz wacik lub gazę w occie jabłkowym i przyłóż do nich – zabezpiecz wacik owijając ciało np. bandażem. Czynność powtarzaj, aż do wysuszenia niechcianej zmiany. Pod wpływem octu włókniaki zaczną robić się ciemne aż w końcu odpadną. Po tym jak włókniak odpadnie, warto posmarować miejsce maścią z wyciągu z nagietka lekarskiego lub żelem aloesowym.

Zdjęcie Pozbądź się WŁÓKNIAKÓW domowym sposobem! #3

Na co uważać?

Ta metoda nie nadaje się do stosowania, jeśli chcesz usunąć włókniaki z powiek! Nie smaruj octem dużej powierzchni – używaj go punktowo na włókniaki. Co najważniejsze: nie szarp i nie wyrywaj włókniaków – zaczekaj aż same odpadną.