Sposoby na suche i spękane pięty

Sposoby na suche i spękane pięty

Popękane i suche pięty nie tylko wyglądają nieestetycznie, ale bywają bolesnym problemem. Mogą nawet wywoływać dyskomfort podczas chodzenia. Jak przywrócić im gładkość i miękkość, aby bez skrępowania nosić sandałki, japonki i szpilki z odkrytymi piętami? Sprawdź te genialne porady.

#1. Peeling
Skóra na piętach jest prawie dwa razy grubsza niż w innych partiach ciała. Rogowacieje i pęka, bo nie jest wystarczająco często peelingowana. Pięty wymagają pielęgnacji i nawilżenia. Wykonuj regularnie peeling stóp i pięt, po którym nakładaj na całe stopy grubą warstwę kremu do stóp. Możesz też wtedy założyć bawełniane skarpetki i iść tak spać.

#2. Mocznik
Sojusznikiem w walce ze spękanymi piętami jest mocznik. Może zauważyłaś, że jest on często składnikiem kremów do stóp? Mocznik doskonale zmiękcza skórę i reguluje proces rogowacenia naskórka.

#3. Witamina A
Witamina A z kolei reguluje wzrost błony komórkowej. Utrzymuje prawidłowy stan skóry, włosów i paznokci. Możesz kupić krem z tą witaminą albo specjalne kapsułki. Podczas kąpieli, po wykonaniu peelingu, rozgnieć kapsułkę z witaminą A i wmasuj zawartość w pięty. Możesz też kupić w aptece czystą witaminę A w kroplach i wmasować w piety.

#4. Sól i tarka
Przygotuj sobie relaksującą i zbawczą dla popękanych pięt kąpiel. W misce z gorącą wodą rozpuść sól leczniczą, np. iwonicką albo bocheńską (nie kuchenną!). Pomocz stopy minimum kwadrans. Zrogowaciały naskórek usuń przy pomocy tarki do stóp. Następnie osusz stopy, wmasuj w nie krem z mocznikiem, witaminą A lub gliceryną i nałóż bawełniane skarpetki.\

#5. Skarpetki złuszczające
To modny ostatnio sposób na zapewnienie sobie gładkiej skóry na piętach. Skarpetki te zawierają wysokie stężenie składników aktywnych i pielęgnujących, m.in. mocznika i D-pantenolu, który łagodzi podrażnienia. Regeneruje skórę, przyspiesza jej złuszczanie i nawilża. Już jedna aplikacja przynosi efekty w postaci miękkiej i gładkiej skóry.

Zdjęcie Sposoby na suche i spękane pięty #1
Fot. shutterstock.com

Justyna

true

Polecane