4 oznaki tego, że jesteś uzależniony od mediów społecznościowych!

4 oznaki tego, że jesteś uzależniony od mediów społecznościowych!
18Maj

Uzależnienie wciąż kojarzy nam się głównie z alkohole, narkotykami, czy hazardem. W dzisiejszych czasach termin ten przybrał wiele nowych znaczeń. Internet, media społecznościowe, gry komputerowe i wizerunek to tylko kilka z nowych form uzależnienia.

Z wyżej wymienionych największym problemem zdaje się być uzależnienie od mediów społecznościowych. Zazwyczaj dotyczy to głównie dzieci i młodzieży. Jak więc rozpoznać, czy my lub nasze dziecko jest uzależnione?

#Pierwsze co robisz po przebudzeniu to sprawdzanie portali społecznościowych.

Jeśli tak robisz, oznacza to, że Twoją pierwszą myślą po przebudzeniu są media społecznościowe. Osoby, które nie mają z tym problemu zazwyczaj myślą o porannej kawie, prysznicu czy śniadaniu, a do sieci logują się dopiero po wykonaniu podstawowych porannych czynności.

#Skrolujesz portal bez zastanowienia i skupienia

Jeśli korzystając z mediów społecznościowych nie czytasz tego, co Cię interesuje i nie zwracasz uwagi na posty, a wciąż skrolujesz ekran telefonu bez zastanowienia – warto odstawić na kilka dni popularne portale.

#Wszędzie bierzesz ze sobą telefon

Wyście do toalety na minutę bez telefonu jest dla Ciebie problemem? Wyjście do kuchni po herbatę bez telefonu jest dla Ciebie problemem? Jeśli czekasz na ważną wiadomość, to zrozumiałe. Jeśli jednak nie czekasz na telefon, sms, czy wiadomość – odetnij się od telefonu na kilka dni i daj sobie odpocząć.

#Tracisz poczucie czasu kiedy korzystasz z portali społecznościowych

Jeśli często Ci się to zdarza, może to świadczyć o pierwszych symptomach uzależnienia. Zwracaj większą uwagę na czas jaki poświęcasz mediom społecznościowym i przeanalizuj, czy czas ten nie jest zwyczajnie zmarnowany.

Zdjęcie 4 oznaki tego, że jesteś uzależniony od mediów społecznościowych! #1
Źródło: https://www.brandignity.com/2012/09/social-media-addiction/
następna inspiracja
Zobacz nasze filmy:
SKOMENTUJ
następna inspiracja
ZOBACZ RÓWNIEŻ