22 genialne zastosowania płynu do płukania ust

Agnieszka

Zdrowie

Feb. 15, 2017, 6:41 p.m.

22 genialne zastosowania płynu do płukania ust

Płyn do płukania ust utrzymuje naszą jamę ustną w dobrym stanie. Dzięki swoim właściwościom zabija bakterie, zapobiega próchnicy i nadaje świeży oddech. Niewiele osób wie jednak, że jest to doskonały środek do walki z innymi problemami. Przekonaj się sama!

Płyn do płukania jamy ustnej znajduje  się prawie w każdym domu. Preparat ten używany do higieny jamy ustnej ma jednak znacznie więcej zastosowań, o których mało kto wie! Warto znać je wszystkie i zyskać wielofunkcyjny produkt do  codziennego użytku!

Zdjęcie 15 genialnych zastosowań płynu do płukania ust #1

1. Antyperspirant

Jeśli właśnie skończył Ci się antyperspirant, możesz spokojnie zastąpić brakujący kosmetyk płynem do płukania ust. Odrobiną płynu nasącz wacik kosmetyczny i przetrzyj problematyczne miejsce i gotowe. Dzięki antybakteryjnym właściwościom nasz bohater pozbędzie się tych odpowiedzialnych za nieprzyjemny zapach.

2. Tonik

Jeśli skończy nam się tonik do twarzy, możemy użyć w zamian płynu do płukania ust. Wystarczy, że nasączymy nim wacik i przetrzemy skórę, by ją dogłębnie oczyścić. Zabieg ten docenią Panie posiadające skórę tłustą z tendencją do trądziku, nie poleca się jej natomiast stosować osobom, których skóra jest wrażliwa i nadreaktywna.

3. Wypryski

Kiedy na Twojej skórze niespodziewanie pokazuje się pryszcz, użyj płynu, by się go pozbyć. Płyn do płukania ust działa antybakteryjnie i wysuszająco, jeśli będziemy przecierać nim zmienione miejsce, szybko zniknie.

Zdjęcie 15 genialnych zastosowań płynu do płukania ust #2

4. Czyszczenie biżuterii

Płynem do płukania ust wyczyścimy i zdezynfekujemy biżuterię. W trakcie tego zabiegu możemy także przetrzeć miejsca na ciele, w których ta się znajduje.

5. Czyszczenie ekranu

Alkohol zawarty w płynie d płukania ust sprawi, że ekran naszego telefonu czy laptopa nie tylko odzyska blask kurz nie będzie osadzał się na nim z dotychczasową łatwością. Możemy być także pewni, że po przetarciu ekranu szmatką nasączoną w płynie do ust nie zostaną smugi.

6. Czyszczenie szczoteczki do zębów

Płyn do płukania ust wyczyści naszą szczoteczkę w taki sam sposób, w jaki czyści nasze zęby – zniszczy wszystkie bakteryjne wirusy i grzyby, które gromadzą się na niej podczas codziennego użytkowania. Wystarczy, że zanurzymy szczoteczkę w naczyniu  wypełnionym płynem do płukania ust na kilka minut.

Zdjęcie 15 genialnych zastosowań płynu do płukania ust #3

7. Grzybica stóp

Grzybobójcze działanie płynu do ust sprawia, że jest on idealnym preparatem wspomagającym leczenie grzybicy. Chorobowo zmienione miejsca należy moczyć w płynie z wodą (1:5) przez 30 minut.

8. Pozbądź się nieprzyjemnych zapachów z ubrań

Strój sportowy często przesiąka nieprzyjemnych i trudnym do usunięcia zapachem potu. Jeśli chcemy się go pozbyć, wystarczy dolać szklankę płynu do płukania ust do prania. Płyn przywróci świeżość i  zabije grzyby i bakterie w odzieży i obuwiu, w których  te mają idealne wilgotne  warunki do rozwoju

9. Do prania skarpet

Nawracająca grzybica stóp może być spowodowana niedostateczną czystością naszych skarpet. Jeśli chcemy mieć pewność, że są czyste i wolne od bakterii, grzybów i wirusów namoczmy je w płynie do płukania jamy ustnej przez kilka minut przed lub po praniu. Dzięki temu zabiegowi skarpety zyskają świeży zapach, będą czyste, a nasze stopy będą się mniej pocić.

Zdjęcie 15 genialnych zastosowań płynu do płukania ust #4

10. Wybielanie sińców

Dzięki płynowi do płukania ust zmniejszymy widoczność sińców i krwiaków podskórnych. Wystarczy przetrzeć miejsce o niepożądanym wyglądzie wacikiem nasączonym w płynie do płukania ust, by nie rzucało się w oczy.

11. Usuwanie nieprzyjemnego zapachu

Usuwanie nieprzyjemnych zapachów to zadanie idealne dla płynu do płukania ust i nie dotyczy to tylko świeżego oddechu. Dzięki naszemu bohaterowi pozbędziemy się także nieprzyjemnych zapachów z dłoni np. po obieraniu cebuli czy czosnku.

Zdjęcie 15 genialnych zastosowań płynu do płukania ust #5

12. Pogromca łupieżu

Za łupieżem zazwyczaj stoją grzyby drożdżopodobne, których pozbędziemy się właśnie dzięki płynowi do płukania ust, Wystarczy wypłukać skórę głowy w preparacie stworzonym z płynu i wody (1:1) dwa razy w tygodniu, by pozbyć się łupieżu. Profilaktycznie możemy stosować ten zabieg raz na dwa tygodnie.

13. Zapobiega rozprzestrzenianiu się wszy

Jeśli ktoś w naszym otoczeniu ma wszy, możemy się przed nimi zabezpieczyć używając płynu do płukania ust. Wystarczy, że zmoczymy w nim włosy i potrzymamy przez godzin przykryte ręcznikiem. Po takim zabiegu nie myjemy włosów, tylko spłukujemy płyn letnią wodą.

Zdjęcie 15 genialnych zastosowań płynu do płukania ust #6

14. Odstrasza koty

Płyn do płukania ust będzie idealnym środkiem do przemycia miejsc znaczonych przez koty. Miejsca, które wybrał kot, przemywaj mieszanką płynu i wody (3:1), by ten zaprzestał niepożądanego zachowania. (jeśli twój pupil ma znaczy teren może mieć problemy z pęcherzem, nie lekceważ jego wołania o pomoc).

15. Do kwiatów

Cięte kwiaty na dłużej zachowają świeżość i piękny wygląd właśnie dzięki płynowi do płukania ust. Wystarczy zmieszać 2 łyżeczki z 4 litrami, wstawić kwiaty i cieszyć nimi oko przez długi czas.

16. Pogromca pleśni na roślinach

Czasami zdarza się, że rośliny zaatakuje grzyb lub pleśń. Przygotuj wtedy mieszankę z 75% wody i 25% płynu do płukania jamy ustnej, przelej do butelki z rozpylaczem i rób oprysk zaatakowanym roślinom. Taki sposób jest bezpieczny dla Ciebie i roślin, dlatego nadal możesz używać go także w przypadku ziół w kuchni.

Zdjęcie 15 genialnych zastosowań płynu do płukania ust #7

17. Na kleszcze

Dużo łatwiej usuniemy insekta, jeśli wcześniej na kilka sekund umieścimy na nim wacik nasączony w płynie do płukania ust.

18. Środek odkażający

Jeśli w domu nie mamy żadnego preparatu do dezynfekcji, a musimy odkazić ranę, możemy użyć właśnie płynu do płukania ust. Dzięki niemu oczyścimy skaleczenie czy ranę.

19. Na ugryzienia

Swędzenie po ugryzieniu insektów możemy szybko uśmierzyć, używając płynu do płukania ust. Wystarczy przetrzeć miejsce na skórze wacikiem nasączonym w naszym tytułowym preparacie, by zmniejszyć obrzęk i złagodzić swędzenie.

Zdjęcie 15 genialnych zastosowań płynu do płukania ust #8

 20. Niweluje brzydki zapach

Odpadki w koszu na śmieci wytwarzają nieprzyjemnych zapach, którego łatwo się pozbyć. Do worka na śmieci wystarczy wrzucić kawałek szmatki nasączonej w płynie do płukania ust. Ten sam płyn pozwoli nam dokładnie wyczyścić pojemnik na śmieci i usunąć z niego zarazki.

21. Do mycia w łazience i kuchni

Ze względu na swoje antyseptyczne działanie możemy użyć płynu do płukania jamy ustnej jako środka do czyszczenia powierzchni w kuchni i łazience. Jeśli skończył nam się płyn do mycia toalety, wystarczy że zalejemy ja 1/3 szklanki płynu do płukania ust i gotowe.

22. Płyn dezynfekujący

Ponieważ płyn do płukania ust działa antyseptycznie możesz użyć go do dezynfekcji powierzchni lub skóry, kiedy nie masz nic innego pod ręką.

Zdjęcie 15 genialnych zastosowań płynu do płukania ust #9