Domowe, skuteczne sposoby na leczenie grzybicy paznokci

Domowe, skuteczne sposoby na leczenie grzybicy paznokci
01Paź

Grzybica paznokci dotyka bardzo wielu osób. Nie jest to poważna choroba, pod warunkiem, że odpowiednio szybko zaczniemy ją leczyć. Głową wadą grzybicy jest dość szybkie rozprzestrzenianie się jej na kolejne paznokcie oraz nieestetyczny wygląd. Koniecznie należy udać się do lekarza, jednak w domu można wspomóc terapię naturalnymi produktami, które każdy z nas ma w swojej kuchni.

1. Jednym z najskuteczniejszych metod jest zastosowanie olejna herbacianego, który należy wmasowywać w paznokcie objęte grzybicą dwa razy dziennie. Można również wymieszać go z oliwą z oliwek i posmarować całe stopy.

Zdjęcie Domowe, skuteczne sposoby na leczenie grzybicy paznokci #1

2. Drugim sposobem jest wymieszanie olejku herbacianego z olejkiem tymiankowym oraz oliwą z oliwek. Mieszankę należy nanieść na paznokcie i odczekać 10 minut. Po tym czasie należy oczyścić płytkę paznokcia czystą szczoteczką do zębów.

3. Skuteczną metodą jest również peeling, dzięki któremu szybciej pozbędziemy się problemu. Wymieszaj gruboziarnistą mąkę ryżową z octem jabłkowym i delikatnie wmasuj z paznokcie oraz skórę wokół nich.

Zdjęcie Domowe, skuteczne sposoby na leczenie grzybicy paznokci #2

następna inspiracja
Zobacz również:
Zobacz również:
loading...
następna inspiracja