Jak zadbać o buty i stopy? Poznaj 14 świetnych sposób!

Jak zadbać o buty i stopy? Poznaj 14 świetnych sposób!
28Sie

Każdy krok zostawia ślad na naszych stopach. Często spędzamy wiele godzin stojąc lub chodząc. Nasze stopy po takim wysiłku pokryte są pęcherzami i opuchlizną. Niejednokrotnie ma to związek ze źle dobranym obuwiem. Dbanie o stopy powinniśmy więc zacząć od zadbania o nasze obuwie.

Poniżej znajdziecie 14 genialnych trików na zadbanie o każdy rodzaj obuwia oraz dowiecie się jak zapobiegać otarciom i pęcherzom.

Czyszczenie butów.

#Pasta do zębów.

Zdjęcie Jak zadbać o buty i stopy? Poznaj 14 świetnych sposób! #1

Pasta do zębów doskonale nadaje się do czyszczenia białych butów. Nałóż pastę na szczoteczkę i wyczyść gumowe podeszwy, na przykład w adidasach. Pastę pozostaw na kilka minut, a następnie zetrzyj wilgotną szmatką.

#Alkohol.

Zdjęcie Jak zadbać o buty i stopy? Poznaj 14 świetnych sposób! #2

Skórzane buty najlepiej czyścić środkami przeznaczonymi do czyszczenia skóry zawierającymi alkohol. Wystarczy, że nasączysz wacik specyfikiem i wetrzesz delikatnie w plamę, a po 30 minutach spłuczesz.

#Usuwanie nieprzyjemnego zapachu.

Zdjęcie Jak zadbać o buty i stopy? Poznaj 14 świetnych sposób! #3

Aby odświeżyć buty od środka, wystarczy sięgnąć po sodę oczyszczoną. Soda doskonale usuwa nieprzyjemne zapachy. Wsyp do butów sodę oczyszczoną i dokładnie rozprowadź ja po wnętrzu. Pozostaw na całą noc.

#Usuwanie zabrudzeń i zarysowań.

Zdjęcie Jak zadbać o buty i stopy? Poznaj 14 świetnych sposób! #4

Idealnym narzędziem do usunięcia zabrudzeń oraz niektórych zarysowań jest pilnik do paznokci. Użyj go tylko wtedy, kiedy zawiodą inne, delikatniejsze metody.

#Zrób swoim butom kąpiel octową.

Zdjęcie Jak zadbać o buty i stopy? Poznaj 14 świetnych sposób! #5

Ocet, dzięki swoim kwasowym właściwościom, doskonale nadaje się do usuwania brzydkich zapachów oraz bakterii. Wymieszaj dwie szklanki octu w ośmiu litrach wody i zanurz buty w roztworze na około godzinę.

#Dzięki wazelinie buty odzyskają dawny blask.

Zdjęcie Jak zadbać o buty i stopy? Poznaj 14 świetnych sposób! #6

Jeśli Twoje lakierowane buty straciły połysk, użyj wazeliny. Najpierw dokładnie wyczyść buty za pomocą wilgotnej szmatki, osusz je, a następnie delikatnie nasmaruj wazeliną.

#Pozbądź się plam na zamszu.

Zdjęcie Jak zadbać o buty i stopy? Poznaj 14 świetnych sposób! #7

Jeśli na Twoich zamszowych butach pojawiła się tłusta plama, użyj mąki kukurydzianej. Wystarczy, że nałożysz ją na plamę i poczekać aż zabrudzenie wsiąknie w mąkę.

Wygoda.

Zdjęcie Jak zadbać o buty i stopy? Poznaj 14 świetnych sposób! #8

#Wygodne buty to pierwsza rzecz, o jaką należy zadbać, aby ulżyć naszym stopom. Nowe buty często są zbyt ciasne. Aby je lekko rozluźnić, wystarczy rozgrzać je od środka suszarką, a następnie nałożyć na nogi grube skarpetki i włożyć buty.

# Sposób na za ciasne buty.

Zdjęcie Jak zadbać o buty i stopy? Poznaj 14 świetnych sposób! #9

Jeśli Twoje buty są zbyt ciasne, możesz również zastosować świetny sposób z zamrażarką. Włóż do butów woreczki z wodą i wsadź obuwie do zamrażarki na noc. Woda w woreczkach stopniowo zamarzając będzie zwiększać swoją objętość, tym samym delikatnie rozciągnie buty.

#Sposób na śliskie podeszwy.

Zdjęcie Jak zadbać o buty i stopy? Poznaj 14 świetnych sposób! #10

Jeśli Twoje buty ślizgają się i utrudniają chodzenie, przetrzyj podeszwy papierem ściernym. To zwiększy przyczepność do podłoża.

#Zapobiegaj pęcherzom.

Zdjęcie Jak zadbać o buty i stopy? Poznaj 14 świetnych sposób! #11

Aby zapobiec pęcherzom użyj dezodorantu w żelu. Posmaruj nim stopy i buty wewnątrz. Taki zabieg ograniczy wilgoć, tym samym zmniejszając powstawanie pęcherzy.

#Uniknij bólu podczas noszenia szpilek.

Zdjęcie Jak zadbać o buty i stopy? Poznaj 14 świetnych sposób! #12

Każda kobieta to zna – ból stóp podczas noszenia szpilek. Aby temu zapobiec, wystarczy, że owiń plastrem lub taśmą drugi z trzecim palcem. Dzięki temu zmniejszysz nacisk na nerwy, które są przyczyną bólu.

#Wodoodporne buty.

Zdjęcie Jak zadbać o buty i stopy? Poznaj 14 świetnych sposób! #13

Wodoodporne buty są bardzo przydatne w deszczowe dni. Jeśli jednak takich nie posiadasz, wykorzystaj wosk pszczeli. Nanieś go na całą powierzchnię butów i za pomocą ciepła suszarki rozgrzej buty.

#Kąpiel stóp w herbacie.

Zdjęcie Jak zadbać o buty i stopy? Poznaj 14 świetnych sposób! #14

Jeśli już doszło do otarć, pęcherzy i bólu – zanurz stopy w czarnej lub zielonej herbacie. Herbaty mają świetne właściwości przeciwzapalne, które ukoją zmęczone stopy.

następna inspiracja
Zobacz również:
Zobacz również:
loading...
następna inspiracja